Znajdź nas na

SPORT

Paweł Ozimkiewicz: Postawiliśmy na młodość i ambicje! Pierwszy sprawdzian przed Świtem Ćmielów już 1 sierpnia!

Liga Okręgowa rusza już 1 sierpnia. Dla Świtu Ćmielów rozpocznie się od meczu na wyjeździe w Kazimierzy Wielkiej. Na swojej murawie drużyna zagra tydzień później. – Jest trema piłkarzy i zarządu. Jesteśmy nowi, ale myślę, że nasz profesjonalizm spowoduje, że zostawimy ją z boku, a będziemy się zajmować tym, co do nas należy. Cały Zarząd jest ambitny, piłkarze jeszcze bardziej, na pewno nie będziemy chcieli być w środku tabeli – zapewnia Paweł Ozimkiewicz, wiceprezes Miejskiego Klubu Sportowego Świt Ćmielów.
O przygotowaniu do nowego sezonu, nowym trenerze, a także oczekiwaniach i planach na nadchodzącą przyszłość z władzami Klubu rozmawialiśmy środowego (22 lipca) podczas sparingu z OKS Opatów.

Paweł Ozimkiewicz, wiceprezes Klubu Świt Ćmielów fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Z drużyny, którą dotychczas znali kibice Świtu Ćmielów pozostało czterech zawodników. Klub wzmocnili miejscowi, ambitni zawodnicy.  Drużyna swoją walkę o jak najlepsze miejsce w tabeli  zaczyna praktycznie od zera. 

– Bardzo pomógł nam nasz trener z ambicjami. Zarząd też ma ambicje. Wydaje mi się, że połączenie doświadczenia i tego, że wspólnie chcemy coś osiągnąć spowoduje to, że będziemy mogli zaprezentować drużynę, która będzie fajnie grała, a kibice Świtu będą się cieszyć z tego, że przyjdą do nas i będę mogli popatrzeć na mecz na naprawdę wysokim poziomie – mówi Paweł Oziemkiewicz, wiceprezes Miejskiego Klubu Sportowego Świt Ćmielów.

Dodaje, że mieszkańcy Ćmielowa żyją piłką, klub ma wieloletnie tradycje, a to przyciąga. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Zresztą dziś mamy sparing, jest środek tygodnia, a osób przyszło tyle, jak niegdyś na meczach ligowych. Samo zainteresowanie tych osób, które przychodzą na sparingi jest na takim poziomie, jak wtedy gdy graliśmy w Lidze, więc myślę, że ta ciekawość i zmiany, które zaszły w klubie, powodują to, że kibice przychodzą, patrzą na naszą pracę, pracę piłkarzy i pewnie kiedyś będą nas oceniać – dodaje wiceprezes.

Przyznaje, że nowy  trener – Marcin Wróbel wniósł świeżość i profesjonalizm do drużyny. 

– Zależało nam na  profesjonalizmie trenera, który powoduje to, że ta jakość gry i jakość treningów będzie na bardzo dobrym poziomie, do zaakceptowania dla nas, jako zarządu. A przede wszystkim warsztat, który ma Marcin Wróbel, gwarantuje to, że usługi, które świadczy są na naprawdę dobrym poziomie. Trener przyszedł do nas nie po to, aby odbyć kolejne pół roku w pracy, tylko przyszedł dlatego, żeby pograć przynajmniej dwa, trzy lata. Bardzo ważna jest ta ciągłość, którą chcemy zachować – wyjaśnia Paweł Ozimkiewicz.

Także Przemysław Romanowski, kierownik drużyny podkreśla, że w tym sezonie stawiają na zbudowanie nowego silnego zespołu.

Przemysław Romanowski, kierownik drużyny
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Zeszły sezon nie był udany w naszym wykonaniu tzn. pierwsza runda, bo druga się nie odbyła. Zdobyliśmy tylko dwa punkty. Uratowała nas sytuacja z pandemią, że nie spadliśmy do ligi niżej i pozostaliśmy w Okręgówce.  Trener Marcin Wróbel dostał ciężkie zadanie zbudowania drużyny praktycznie od podstaw. Nie ma co ukrywać, trzeba było przebudować całą drużynę – wyjaśnia Przemysław Romanowski.

Przypomina, że Marcin Wróbel  prowadził  trzecioligowe KSZO Ostrowiec Św. Dodaje, że ma bogate doświadczenie piłkarskie i trenerskie. Sprawdził się też w kilku klubach.

– Staraliśmy się pościągać zawodników, którzy wychowali się tu, w Ćmielowie, z różnych względów nie było to łatwe do osiągnięcia, ale doszło  kilku wychowanków, którzy rozpoczynali przygodę z piłką w Ćmielowie, później odeszli, aby  potem powrócić. Na środku

obrony gra Daniel Czuba i na lewej pomocy–  Filip Krawiec, syn Marka Krawca, który też tutaj grał w Ćmielowie więc kontynuuje rodzinne  tradycje – tłumaczy Przemysław Romanowski i dodaje, że  cele na kolejny sezon też są  dość konkretne. 

Zarząd stawia na młodość i ambicje. 

– Obserwujemy takiego bardzo młodego piłkarza, Ksawerego, który jeszcze rok temu był takim „nieopierzonym” piłkarzem, a teraz patrzymy na jego rozwój. Cieszy to, że pochodzi z Ćmielowa. Obserwujemy jak piłkarsko dorośleje. Z chłopakami z drużyny rozmawiamy, mamy z nimi bardzo dobry kontakt. Traktujemy się  jak jedna wielka duża rodzina – dodaje Paweł Ozimkiewicz. 

Sukces buduje się także, przez dopracowywanie szczegółów. A jednym z nich jest odpowiednio przygotowana do gry – murawa. W Ćmielowie dba o nią Mirosław Kastelik. 

Mirosław Kastelik
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Przygotowujemy ją bardzo mozolnie i to ta część prac, której nie widać, ale która ma ogromne znaczenie dla zawodników. Troska o murawę pochłania nam bardzo dużo czasu, sił, energii i serca. Chcielibyśmy tutaj wyróżnić naszego gospodarza Mirka, który dzisiaj przed sparingiem już o 7.00  rano był na stadionie i kosił trawę, żeby piłkarze mieli wygodę i żeby ten stadion wyglądał estetycznie – dodaje Paweł Ozimkiewicz.

 Podkreśla, że stadion to wizytówka Ćmielowa.

– Dbanie o murawę to nie jest lekka praca. Wymaga poświęcenia. Cieszę się, że to przynosi efekty, bo jak piłkarze wychodzą na boisko to mają na czym grać. Nie chodzi tylko o murawę stadionu, dbamy o to, żeby wokół obiektu było czysto i schludnie. Staramy się żeby to jak najlepiej wyglądało – dodaje Mirosław Kastelik.

A ćmielowski stadion i jego otoczenie są naprawdę imponujące. To tutaj znajduje się pierwsza w regionie strzelnica, powstaje drugie boisko treningowe, a w przyszłości ścieżka do nordic walking. 

– Reanimujemy drugie boisko treningowe, Myślmy o powstaniu sekcji tenisa stołowego, do którego zaprosimy dzieci. Cały czas myślimy o rozwoju, pamiętając o tym, że piłka nożna jest przewodnim sportem w naszym Ćmielowie i to zawsze będziemy szanować. Nie chcemy jednak ograniczać młodzieży i dzieci do piłki nożnej,  tylko pokazać im inne dyscypliny sportowe. W przyszłości marzą nam się korty do tenisa. Miejsce jest, wszytsko zależy od tego, czy uda się nam pozyskać jakieś dotacje zewnętrzne – wyjaśnia wiceprezes. 

Przy stadionie funkcjonuje strzelnica treningowa
Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodaje, że na jednym ze  spotkań zarządu padła propozycja stworzenia ścieżki do nordic walking wokół stadionu.

– Naszym zdaniem rozwój takiej infrastruktury spowodowałby, że  rodziny, grupy, które chcą odpocząć w Ćmielowie mogłyby przyjechać najpierw do tężni solankowej na naszym rynku, a później na stadion. Zostawić samochód i pospacerować z dziećmi. U nas można się wyciszyć i odpocząć od problemów dnia codziennego. Można sobie posiedzieć, potruchtać i posłuchać śpiewu ptaków. Każdy znajdzie coś dla siebie – podsumowuje Paweł Ozimkiewicz.

1 Comment

1 Comment

  1. Emil

    27 lipca, 2020 at 07:47

    Tylko nie zapomnijcie zapłacić temu Panu, który tak mozolnie dba o murawę. Prezes kasę wyłożył to i ludzie się znalezli, a Pan Ozimkiewicz ten klub niszczy od lat, a teraz wychodzi na cudotwórcę. Jest kasa jest drużyna. Powodzenia mimo wszystko.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Ćmielowie „namawia” nas do łamania prawa?

FAKTY

Wioletta Rogala-Mazur: Zadziwił mnie człowiek w czerwonych okularach! W tym roku ćmielowski sztab WOŚP przenosi się do internetu!

FAKTY

Szczepienia w ostrowieckim szpitalu odwołane!

FAKTY

Adam Karolik: Jeśli taka dystrybucja utrzyma się nadal, to społeczeństwo powiatu ostrowieckiego zostanie skutecznie zaszczepione w przeciągu ok. dwóch lat!

FAKTY

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this