Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Październik to miesiąc seniorów! Już w piątek świętować będą seniorzy z Osiedla Stawki!

Październik jest miesiącem, podczas którego świętują seniorzy. Już w najbliższy piątek (21 października) bawić się będą najstarsi mieszkańcy z Osiedla Stawki. W programie imprezy znalazły się m.in.: muzyka na żywo i ciepły poczęstunek. Na wydarzenie zaprasza Rada Osiedla Stawki. Inicjatywę od lat wspierają Dariusz Kaszuba i Jerzy Wrona, radni z Klubu Prawa i Sprawiedliwości, choć to nie jedyni partnerzy wydarzenia. – Każda próba wspólnej integracji seniorów na sens. To szansa na zgranie społeczne, okazja na wspólną zabawę, rozmowy i kolejny powód na wyjście z domu – mówi Dariusz Kaszuba.

Zdjęcie ilustracyjne Dzień Seniora 2019, zorganizowany na hali KSZO Ostrowiec Św. przy ul. Świętokrzyskiej fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wraz z radnym Jerzym Wronom z Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości od kilku kadencji jesteśmy blisko imprez organizowanych przez Radę Osiedla Stawki. Bez względu na to, w jakim składzie ona funkcjonuje, z kim sympatyzuje, zawsze staramy się ją wspierać. Jest to zarówno pomoc finansowa, jak i rzeczowa np. z okazji Dnia Dziecka, czy Dnia Seniora – wyjaśnia Dariusz Kaszuba, radny z Klubu PiS. 

Dodaje, że każda próba wspólnej integracji seniorów na sens. To szansa na zgranie społeczne, okazja na wspólną zabawę, czy rozmowy. 

– Tego bardzo brakowało zwłaszcza przez okres pandemii. Spotkania, które organizowane były kilka lat temu cieszyły się olbrzymią popularnością. Przychodzili na nie nie tylko mieszkańcy Osiedla Stawki, ale i ich rówieśnicy z innych części miasta. Można powiedzieć, że była to integracja międzyosiedlowa. Pierwsza impreza zorganizowana po pandemii pokazała ten entuzjazm. Starsi ludzie, mieszkający samotnie, korzystają z szansy na spotkanie, czy bycie razem – mówi radny. 

Partnerami tegorocznej imprezy, oprócz, Jerzego Wrony i Dariusza Kaszuby są również: Bank Żywności, Stowarzyszenie „Eldorado”,  a także radni z KWW Jarosława Górczyńskiego: Joanna Pikus i Łukasz Dybiec. 

– Takie imprezy warto wspierać nie tylko po to, aby się na nich pokazać, ale aby wesprzeć te osoby, które takiej rozrywki, oderwania od codzienności – potrzebują. Staramy się to robić wspólnie z radnym Jerzym Wronom od wielu lat, bo uważamy je za społecznie użyteczne, za bardzo potrzebny dowód integracji – podsumowuje Dariusz Kaszuba.

Wstęp na wydarzenie kosztuje 10 zł. Zaproszenia rozprowadza Rada Osiedla. Impreza rozpocznie się o godzinie 17.00 w ODS Malwa. Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Ostrowca Św. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this