Znajdź nas na

GMINA ĆMIELÓW

W gminie Ćmielów doceniają pracę wolontariuszy! Pod koniec listopada odbędzie się tam pierwsza Gala Wolontariatu!

Na wolontariuszy z gminy Ćmielów zawsze można liczyć. Już pod koniec listopada ich trud doceniony zostanie podczas pierwszej Gali Wolontariatu. Wydarzenie będzie także okazją do wsparcia małego Kubusia, który od urodzenia walczy o zdrowie i życie. – Na naszych wolontariuszy liczyć możemy zawsze, czy to podczas zbiórek organizowanych w szkole, na terenie gminy, czy chociażby podczas kwesty ulicznej w czasie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed naszym domem kultury stoi serduszko na nakrętki, które nigdy nie jest puste. Mieszkańcy pomagają, jak mogą. Jestem pewna, że i tym razem uda się nam zebrać wymagane środki, aby wesprzeć Kubusia, który walczy o pierwszy krok – mówi Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor ćmielowskiego domu kultury na sali widowiskowej. To u zorganizowana zostanie pierwsza gala Wolontariatu fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Niosą pomoc zawsze tam, gdzie są potrzebni, angażują się w akcje charytatywne – wolontariusze z gminy Ćmielów swoje święto obchodzić będa 5 grudnia, to właśnie tego dnia obchodzony jest bowiem Dzień Wolontariusza, jednak kilka dni wcześniej, 27 listopada w Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie, odbędzie się pierwsza Gala Wolontariatu. Z jednej strony dzięki wydarzeniu, będzie można lepiej poznać ćmielowskich wolontariuszy, z drugiej wesprzeć małego Kubusia, który od urodzenia zmaga się z wieloma chorobami i schorzeniami.

– Jesteśmy dumni z naszych wolontariuszy. W dwóch naszych szkołach podstawowych funkcjonują Koła Wolontariatu. Tym ze szkoły w Brzóstowej zajmuje się pani  Doroty Małek, natomiast w Ćmielowie o wolontariuszy dba pani Joanna Podkowa. Dzieci angażują się bardzo chętnie w różnego rodzaju akcje charytatywne, społeczne, te lokalne, a także te ogólnopolskie, jak finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oprócz tego w naszej gminie, tuż przy domu kultury stoi serduszko na nakrętki. Zachęcamy do przekazywania nakrętek –  wrzucając je do serduszka lub dostarczając bezpośrednio do Domu Kultury.  Nakrętki zostaną sprzedane w ciągu dwóch tygodni, a pieniążki przekazane rodzicom mieszkańca naszej gminy, który potrzebuje pomocy –  małego Kubusia – wyjaśnia Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie.

Wioletta Rogala-Mazur, dyrektor Domu Kultury imienia Witolda Gombrowicza w Ćmielowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Przyznaje, że od wielu lat sama związana jest z wolontariatem. Od 2016 roku jest prezesem oraz założycielem Fundacji „Kornelia”, która aktualnie jest zawieszona. Podkreśla, że pomoc drugiemu człowieki przynosi nie tylko satysfakcję, ale także wpisuje się w sens życia każdego człowieka. Nigdy nie wiadomo bowiem, kiedy sami będziemy potrzebować pomocy i kto wyciągnie do nas pomocną dłoń. 

– Nie wyobrażałam sobie, żeby nie pomóc dziecku z naszej gminy. Zarówno ja, jak i pracownicy domu kultury włączamy się w akcje charytatywne. Pierwszą z nich była zbiórka pluszaków dla „Fundacji Miśka Zdziśka”, kiedy to udało się nam dzięki pomocy mieszkańców naszej gminy,  wypełnić pluszakami całego busa. Pomagaliśmy szpitalowi w czasie pandemii, , obywatelom Ukrainy, małemu Szymusiowi. Kiedy tylko jest taka potrzeba, można na nas liczyć – deklaruje Wioletta Rogala-Mazur. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa dodaje, że cieszy się, iż w tak małej gminie, jak Ćmielów jest tak wiele osób, które nakręcają się na pomaganie.

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Akcja nakrętkowa trwa, komisja ds. Akcji Charytatywnej „Nakręć się na pomaganie” pod przewodnictwem radnego Piotra Małka zdecydowała, że nakrętki, które są aktualnie zbierane, przekazane zostaną dla małego Kubusia, który potrzebuje pomocy. Takie akcje inspirują i mobilizują do działania, oby ich nie było, oby nie było takiej konieczności, ale jeśli się pojawiają, to mieszkańcy z wielkimi sercami biorą w nich udział. Już pod koniec listopada, wspólnie z naszym domem kultury zorganizujemy wielką Galę Wolontariatu, podczas której chcieliśmy podziękować naszym wolontariuszom – uczniom szkoły podstawowej w Brzóstowej i Ćmielowie za wielkie pomaganie i kultywowanie idei bycia wolontariuszem. To dar, który powinien mieć w sercu każdy z nas. Z drugie strony będziemy licytować po to, aby Kubusiowi nieść jak najszerszą pomoc finansową. Scalamy siły – tłumaczy Joanna Suska i dodaje, że wkrótce serduszko na nakrętki stanie również w północnej części gminy, w Borii, po to, aby ułatwić możliwość pomagania mieszkańcom tej części gminy.

Przypomina, że małemu Kubusiowi, na którego leczenie i rehabilitację środki zbiera Fundacja „Bo w nas jest moc”, pomóc można także poprzez portal pomagam.pl

https://pomagam.pl/walkakubusia?fbclid=IwAR2UMnY7J0zv_Gqx6O6cCHo24seB1PiqB89r4EHk54jQpwO_s_lOQOG_WWc

– Podczas listopadowej gali odbędą się licytacje. W tym miejscu mam olbrzymią prośbę do mieszkańców, którzy chcieliby nam pomóc. Jeśli macie państwo w swoich domach gadżety, które chcecie przekazać na licytację, można dostarczać je do domu kultury, w godzinach jego pracy. Te przedmioty, których nie uda się zlicytować pojawią się na tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w ten sposób nic się nie zmarnuje – dodaje Wioletta Rogala-Mazur.   

Wyjaśnia, że podczas gali nie zabraknie również koncertu. Wystąpią dzieci z lokalnych szkół, seniorzy, a być może także pracownicy domu kultury. 

– Liczymy, że i tym razem serduszko i puszki wypełnią się środkami dla małego Kubusia – podsumowuje Joanna Suska.  

Źródło: FB Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this