Znajdź nas na

FAKTY

Pięć lat temu zaproponowali nazwę dla ronda u zbiegu Bałtowskiej i Jana Samsonowicza! Do dziś nie doczekali się odpowiedzi!

W 2018 roku radni Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z Klubu Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały w sprawie nadania nazwy „Legionów Polskich” dla Ronda na ulicy Bałtowskiej. Choć od tego czasu minęło już 5 lat, jak podkreśla radny Dariusz Kaszuba, nie doczekali się konkretnej odpowiedzi. 27 grudnia 2023 roku złożył więc interpelację, w której dopytuje na jakim etapie jest wniosek z 2018 roku.

Grafika: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Jako, że w imieniu klubu 16 sierpnia tego roku składaliśmy projekt, propozycję odnośnie nazwy ronda na drodze wojewódzkiej 754, między ulicą Bałtowską a ul. Samsonowicza – jest to nowe rondo w Ostrowcu. Pragnę tylko poinformować, że na ręce Pani Przewodniczącej przekażę kopię pisma ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, które informuje, że wyraża zgodę na oznakowanie nowego ronda nazwą: „Rondo Legionów Polskich”. Ten wniosek przekażę celem przekazania odpowiedniej komisji. Dziękuję – mówił Dariusz Kaszuba podczas sesji 26 października 2018 r.

Protokół nr LXVIII/2018 z sesji Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego z dnia 26 października 2018 r. Źródło: BIP UM w Ostrowcu Św.

Od tego czasu minęło już ponad 5 lat. Jak twierdzi Dariusz Kaszuba, radny Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego do dziś nie doczekał się konkretnej odpowiedzi, a projekt nie był procedowany podczas obrad sesji. W 2018 roku okazja na nadanie nazwy rondu u zbiegu ulic Bałtowskiej i Samsonowicza była spora – pięć lat temu obchodziliśmy bowiem 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

– Klub radnych PIS złożył w/w wniosek jeszcze w 2018 roku, przed ogólnopolskimi obchodami w listopadzie 2018 r., aby uhonorować walczących o wolność i niepodległość Ojczyzny w związku z przypadającą wówczas 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z niewiadomych przyczyn wniosek nie był procedowany na sesji Rady Miasta do dnia 28 grudnia 2023 roku. Bardzo proszę o udzielenie informacji, wyjaśniających na stan rzeczy, wyrażając jednocześnie nadzieję na pozytywne zaopiniowanie wniosku i skierowanie go pod obrady Rady Miasta Ostrowca Świętokrzyskiego – napisał w swojej interpelacji, złożonej 27 grudnia 2023 roku Dariusz Kaszuba.

Źródło: Archiwum prywatne Dariusz Kaszuba

Czy po pięciu latach radni Klubu PiS doczekają się wprowadzenia uchwały pod obrady radnych?

Do tematu wrócimy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this