Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Piesi i kierowcy pod lupą policjantów!

Już jutro (poniedziałek, 11 marca) w godzinach 06.00 – 22.00 na terenie powiatu ostrowieckiego policjanci przeprowadzą działania ,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Głównym celem tych działań, będzie poprawa bezpieczeństwa i ograniczenie liczby wypadków.

Akcja ma także na celu uświadomienie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o zagrożeniach, jakie mogą wystąpić w związku z niestosowaniem się do przepisów obowiązujących na drodze.

Nieprawidłowe zachowania kierujących, które zagrażają bezpieczeństwu pieszych to: nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, w szczególności na przejściu dla pieszych, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu przy skręcaniu w drogę poprzeczną, przejeżdżanie przez przejście z nadmierną prędkością, wyprzedzanie na przejściach dla pieszych i bezpośrednio przed nimi, omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się  w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszym, nieprawidłowe cofanie.

Wypadki z udziałem pieszych powodują przede wszystkim kierujący pojazdami, jednakże najwięcej ofiar śmiertelnych wśród pieszych odnotowuje się w zdarzeniach, których byli oni sprawcami.

Policja systematycznie apeluje, aby piesi uważali na drodze, bowiem w przypadku sytuacji kolizyjnej z pojazdem ich życie i zdrowie jest niewspółmiernie bardziej zagrożone, niż kierującego pojazdem. Zawsze należy być ostrożnym przechodząc przez jezdnię, nawet na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Wkraczając na jezdnię upewnijmy się, że nadjeżdżający pojazd zwalnia, używajmy elementów odblaskowych.

Kierowco, zwracaj uwagę na pieszych i rowerzystów na drodze nie jesteś sam!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this