Znajdź nas na

FAKTY

Escape Room-y i parki linowe na Krajowej Mapie Zagrożeń!

Nie tak dawno na łamach naszego portalu pisaliśmy o Krajowej Mapie Zagrożeń. Od początku jej funkcjonowania (5 października 2016) na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego naniesiono ogółem 1356 zagrożeń. Od czterech dni do mapy została dodana nowa kategoria „miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Czy ostrowczanie będą chętnie z niej korzystać?

grafika: naOSTRO.info

Do Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa została dodana  nowa kategoria zagrożeń o nazwie „Miejsce niebezpiecznej działalności rozrywkowej”. Przy jej  pomocy można przekazywać informacje o wszelkich zagrożeniach występujących w tego rodzaju miejscach (np. Escape Room-ach, czy też parkach linowych).

Każdy kto zauważy zagrożenie w lokalu rozrywkowym może zgłosić je Policji poprzez właśnie KMZB. Aby dokonać zgłoszenia wystarczy kliknąć na właściwą kategorię i wypełnić pole z opisem zagrożenia. Informacja ta trafi następnie do policjantów, którzy dokonają jej  weryfikacji.

Przypomnijmy, że na terenie Ostrowca Świętokrzyskiego od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w woj. świętokrzyskim tj. 5 października 2016 roku naniesiono ogółem 1356 zagrożeń, z których w wyniku weryfikacji funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim potwierdzili 554 zagrożenia, nie potwierdzili 706 zagrożeń, uznali za żart lub pomyłkę 7 zagrożeń.

– Najczęściej zgłaszane kategorie zagrożeń to: spożywanie alkoholu w miejscach niedozwolonych 387 z których potwierdzono 143 zagrożenia, nie potwierdzono 211 zagrożeń, nieprawidłowe parkowanie – 292 z których potwierdzono 115 zagrożeń, nie potwierdzono 154 zagrożeń; przekraczanie dozwolonej prędkości – 236 z których potwierdzono 156 zagrożeń, nie potwierdzono 67 zagrożeń – powiedział nam nadkom. Marcin Chrzanowski z Wydziału Prewencji KWP w Kielcach.

Na terenie województwa świętokrzyskiego od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa naniesiono ogółem
26 288 (stan z 14 stycznia 2019 r.) zagrożeń, z których w wyniku weryfikacji świętokrzyscy funkcjonariusze potwierdzili 7 425 zagrożeń, nie potwierdzili 13 141 zagrożeń, uznali za żart lub pomyłkę 825 zagrożeń.

Liczba zgłoszeń wzrasta, do 04 marca 2019 r. odnotowano bowiem już ponad 28 000 różnych zgłoszeń.

Aby dokonać zgłoszenia wystarczy kliknąć na właściwą kategorię i wypełnić pole z opisem zagrożenia. Informacja ta trafi następnie do policjantów, którzy dokonają jej  weryfikacji.

Informacje z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa wykorzystywane są wielopłaszczyznowo, począwszy od analiz stanu bezpieczeństwa publicznego, nakreślaniu zadań dla policjantów pełniących służbę zewnętrzną jak również jako narzędzie do diagnozowania najbardziej uciążliwych społecznie lokalnych zagrożeń bezpieczeństwa.

Jest to również świetne narzędzie do komunikowania się z dzielnicowym, do którego – jako do tzw. policjanta pierwszego kontaktu – spływa taka informacja. Jednak nie jest to narzędzie powodujące natychmiastową interwencję Policji – do tego wciąż służy numer alarmowy 112.

O mapie zagrożeń pisaliśmy także tutaj:

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this