Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Pijani kierowcy wiozą śmierć!

Pomimo licznych apeli ostrowieckiej policji, w dalszym ciągu zdarzają się kierujący, którzy decydują się prowadzić pojazdy pod wpływem alkoholu. Tylko we wtorek i środę (15, 16 stycznia) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim zatrzymali 2 osoby poruszające się na tzw. „podwójnym gazie”.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodajmy do tego akcję ostrowieckich policjantów pod nazwą „Alkohol i Narkotyki”, podczas której zatrzymano 4 pijanych kierowców i… mamy niechlubny obraz naszych polskich dróg.

Każdego dnia funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim prowadzą intensywne działania w celu zapewnienia porządku. Jednym z ich priorytetów jest bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci zwracają uwagę na przewinienia kierowców, które mogą doprowadzić do tragedii. Ich największą uwagę skupiają zwłaszcza Ci kierowcy, którzy lekceważą przepisy i wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu.

W ramach akcji ,,Alkohol i Narkotyki”, przeprowadzonej 12 i 13 stycznia policjanci skontrolowali trzeźwość 467 kierujących. Trzem z nich zatrzymano prawo jazdy.

Tylko dwa dni później dyżurny ostrowieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie miasta porusza się samochód osobowy marki Honda, którego kierowca najprawdopodobniej znajduje się pod wpływem alkoholu.

Patrolujący miasto funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego na jednej z ulic w mieście napotkali wskazany pojazd. W trakcie, kiedy mundurowi podjechali do osobowej Hondy, zauważyli jak kierowca przesiada się na miejsce pasażera. Okazało się, że 24-latek był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał blisko 0,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kolejny nietrzeźwy kierujący „wpadł” w ręce mundurowych 16 stycznia. 45-latek kierował samochodem osobowym marki Mitsubishi, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Dodatkowo mężczyzna posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości mężczyźni odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im za to kara do 2 lat pozbawienia wolności! Dodatkowo 45-latek odpowie za prowadzenie pojazdu pomimo orzeczonego zakazu sądowego, a młodszy z mężczyzn zostanie ukarany za prowadzenie pojazdu bez uprawnień.

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu drogowego zależy przede wszystkim od nas samych.

Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję.

Źródło: KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this