Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Nie bądź jedną z ofiar! Nie stąpaj po cienkim lodzie!

Każdego roku, podczas zimy z powodu utonięcia ginie w Polsce około dwudziestu osób. Zamarznięte jeziora, rzeki i stawy to niebezpieczna pułapka. Przypominają o tym strażacy z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowcu Świętokrzyskim

Fot. KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Zimą, gdy temperatury spadną poniżej 0°C, zamarznięte akweny kuszą do wejścia na lód. Nie możemy jednak zapominać, że zamarznięte stawy, jeziora i rzeki zawsze są niebezpieczne. Niefrasobliwość dorosłych oraz pozostawianie dzieci bez opieki, zbiera co roku śmiertelne żniwo. Mimo ostrzeżeń służb ratunkowych, co roku pod lodem ginie kilkanaście osób.

Ostrowieccy strażacy apelują: „Nie bądź jedną z ofiar i przetrwaj ten sezon bezpiecznie”. Mundurowi zapewniają bezpieczeństwo dzieciom i młodzieży w czasie ferii zimowych. Jak przyznają jest to dla nich j priorytetem w sezonie zimowym.

Od początku roku w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2019” strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Ostrowcu Świętokrzyskim przeprowadzają w szkołach prelekcje dla dzieci i młodzieży na temat zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, właściwego korzystania z lodowisk czy alarmowania służb ratowniczych.

W trakcie spotkań strażacy przestrzegali również przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych akwenach i ciekach wodnych.

11 stycznia (piątek) słuchaczami ostrowieckich strażaków były dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej w Bodzechowie oraz Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Ostrowcu Św. Dla uatrakcyjnienia ferii na terenie PSP Nr 1 przy ul. Trzeciaków w Ostrowcu Św. strażacy wylali pierwsze w tym roku sztuczne lodowisko. Termin spotkania nie był przypadkowy. Do większości tragicznych zdarzeń dochodzi bowiem najczęściej podczas weekendów.

Źródło: KP PSP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this