Znajdź nas na

FAKTY

Pijany, bez prawa jazdy i w aucie szefa urządził sobie rajd po gminie Obrazów! [VIDEO]

Pomimo że trwa „czarna seria” na świętokrzyskich drogach wciąż zdarzają się kierowcy, którzy wsiadają za kierownice na „podwójnym gazie”. 4 promile alkoholu w organizmie miał 23-latek, który kierował Volkswagenem. Okazało się, że nie posiada prawa jazdy, natomiast auto, którym jechał należy do jego szefa, a zabrał je bez pozwolenia. 23-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. Świętokrzyska Policja

W piątkowe (28 lipca) południe sandomierscy policjanci zaalarmowani zostali o niebezpiecznych wyczynach kierującego. Mężczyzna jechał drogami gminy Obrazów poruszając się całą szerokością jezdni. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze, którzy zatrzymali do kontroli kierującego Volkswagenem. Już chwile później okazało się, że 23-latek siedzący za kierownicą niemieckiego auta jest pijany. Badanie trzeźwości wykazało ponad 4 promile alkoholu w jego organizmie. Dodatkowo w trakcie realizacji interwencji do dyżurnego sandomierskiej jednostki zadzwonił mężczyzna, który zaniepokojony poinformował, że z jego posesji zniknął Volkswagen. Finalnie policjanci ustalili, że 23-latek zabrał pojazd swojego szefa i wybrał się nim na „wycieczkę” po gminie Obrazów. Na jaw wyszło również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, a w trakcie swojej „przejażdżki” uszkodził ogrodzenie jednej z posesji.

23-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu doprowadzony został do miejscowej prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości oraz krótkotrwałego użycia pojazdu. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this