Znajdź nas na

FAKTY

PKP Intercity: darmowe podróże pociągami dla dzieci i młodzieży 1 czerwca!

W sobotę 1 czerwca br. dzieci i młodzież do 16. roku życia będą mogły podróżować pociągami PKP Intercity po całej Polsce za darmo – poinformowało w czwartek PKP Intercity. Przewoźnik zaznaczył, że darmowy bilet trzeba będzie pobrać w kasie lub w pociągu u konduktora.

Wrocław, 12.03.2024. Otwarcie nowej ekologicznej myjni na terenie stacji postojowej PKP Intercity we Wrocławiu, 12 bm. (mk/doro) PAP/Maciej Kulczyński

Podróże pociągami PKP Intercity 1 czerwca br. będą bezpłatne dla osób do 16. roku życia – przekazał w czwartek przewoźnik. Zaznaczył, że oferta obowiązuje z okazji obchodzonego w sobotę Dnia Dziecka.

„Z okazji Dnia Dziecka PKP Intercity przygotowało specjalną ofertę dla najmłodszych i ich rodziców. Promocyjna oferta dotyczy podroży po Polsce wszystkimi pociągami PKP Intercity w klasie 2” – podkreślił przewoźnik w komunikacie.

Jak wyjaśniono, aby skorzystać z darmowej podróży pociągiem, konieczne jest pobranie darmowego biletu w kasie biletowej w przypadku pociągów w kategorii EIP, a dla przejazdów pozostałymi połączeniami – w kasie lub w pociągu u konduktora. Dodano, że przy kontroli biletowej – poza biletem – konieczne jest też okazanie dokumentu potwierdzającego wiek dziecka. Przewoźnik zaznaczył, że za wystarczający dokument potwierdzający wiek może zostać uznany dowód osobisty, paszport, legitymacja szkolna i książeczka zdrowia.

PKP Intercity dodało, że dzieci do 4. roku życia mogą podróżować pociągami przewoźnika na podstawie biletu jednorazowego z ulgą w wysokości 100 proc. przez cały rok.

Rodzice, dziadkowie oraz opiekunowie, którzy planują 1 czerwca wybrać się w podróż koleją, mogą skorzystać z promocji skierowanych do rodzin i grup, a dziecko korzystające z darmowego biletu w promocji z okazji Dnia Dziecka może być jednocześnie uczestnikiem Biletu Rodzinnego, Dużej Rodziny oraz Taniej z Bliskimi – podał przewoźnik.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, a także umożliwia podróżowanie po Europie. (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this