Znajdź nas na

PO GODZINACH

Po raz kolejny rozświetlą choinkę na Ogrodach! Każdy może przystroić świąteczne drzewko!

15 grudnia o godzinie 16.00 na skwerku przed pawilonem handlowo-usługowym na osiedlu Ogrody 28 po raz drugi rozświetlona zostanie świąteczna choinka. Tradycję, której głównym celem jest zjednoczenie i zaktywizowanie społeczności lokalnej w ubiegłym roku rozpoczęli: Stowarzyszenie LGD „Krzemienny Krąg” we współpracy z Restauracją Primo i Radą Osiedla Ogrody. – Z racji sytuacji epidemiologicznej w wydarzeniu uczestniczyć będą jedynie organizatorzy. Zachęcamy jednak, by mieszkańcy osiedla Ogrody oraz instytucje funkcjonujące na jej terenie, tj. szkoły i przedszkola, zawiesili na niej ozdoby świąteczne w dowolnie wybranym przez siebie terminie. Niech ta choinka będzie „Naszą Wspólną Choinką” – zachęca Jarosław Kuba, prezes Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zgodnie z zapoczątkowaną w ubiegłym roku tradycją Stowarzyszenie LGD „Krzemienny Krąg” we współpracy z Restauracją Primo i Radą Osiedla Ogrody rozświetli żywą choinkę znajdującą się na skwerku przed pawilonem handlowo-usługowym na Osiedlu Ogrody 28.

Jak w ubiegłym roku zapewniał nas Jarosław Kuba, prezes LGD „Krzemienny Krąg”, choinka, którą przystrajali mieszkańcy stała się pewnym symbolem.

– Chodziłem po tym osiedlu, tutaj są moje korzenie i widzę, jak z roku na rok ono pięknieje, ale czy sami ludzie wewnętrznie pięknieją? Będąc w tym miejscu pomyślałem, że warto byłoby ozdobić choinkę. Uczynić ją najpiękniejszą w mieście, województwie, świecie. Piękno tej choinki polega nie na drogich bombkach, ale osobach, które ją ozdobiły. A przystroiły ją  tym, co miały – wyjaśniał przed rokiem Jarosław Kuba.

 Jarosław Kuba, prezes Lokalnej Grupy Działania „Krzemienny Krąg”, a także Magdalena Wójtowicz z Fundacji Centrum Rozwoju Regionalnego „Edu-Bałt”
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Mieszkańcy tłumnie odpowiedzieli na apel organizatorów. Przyszły całe rodziny, aby każdy zostawił swój własny ślad na choince, w postaci elementu świątecznego.

– Bardzo zależało nam na tym, aby to były ręcznie robione ozdoby. To przede wszystkim cieszy najbardziej. To buduje relacje w tej najmniejszej strukturze społecznej, jaką jest rodzina. Ta choinka będzie najpiękniejszą choinką na świecie – podsumował wówczas Jarosław Kuba.

Niestety rok 2020 naznaczony jest pandemią koronawirusa, a także wynikającymi z niej obostrzeniami. Nie będzie wieczoru Wigilijnego, wspólnego kolędowania, czy uroczystego rozświetlenia choinki z mieszkańcami. Jednak jak zapewnia Jarosław Kuba, każdy, już indywidualnie, może zostawić swój ślad na świątecznym drzewku.

Przed rokiem mieszkańcy tłumnie odpowiedzieli na apel organizatorów
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Z racji na sytuację epidemiologiczną w wydarzeniu uczestniczyć będą jedynie organizatorzy. Zachęcamy jednak, by mieszkańcy osiedla Ogrody oraz instytucje funkcjonujące na jej terenie, tj. szkoły i przedszkola, zawiesili na niej ozdoby świąteczne w dowolnie wybranym przez siebie terminie. Niech ta choinka będzie „Naszą Wspólną Choinką” – apeluje prezes LGD „Krzemienny Krąg”. 

Rozświetlenie choinki odbędzie się 15 grudnia 2020 r. o godzinie 16.00.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this