Znajdź nas na

FAKTY

Po siłowni wewnętrznej czas na atrakcje dla dzieci! Wiktoryn rozwija się dzięki środkom z funduszu sołeckiego!

Fundusz sołecki, finansowany w całości z budżetu gminy, który w gminie Ćmielów przywrócony został na wniosek Joanny Suski, burmistrza Ćmielowa, pozwala mieszkańcom na decydowanie o zadaniach, które będą realizowane w ich miejscowościach. Zgodnie z życzeniem mieszkańców Wiktoryna, oprócz niedawno otwartej siłowni wewnętrznej (jedynej takiej w całej gminie), z myślą o najmłodszych mieszkańcach tego sołectwa, stanęła nowa piękna zjeżdżalnia.

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Sołectwo Wiktoryn wciąż zmienia swój wygląd, ale także zaplecze rekreacyjno-użytkowe. Jakiś czas temu remont przeszła świetlica wiejska, pojawiły się nowe nasadzenia roślin, a pod koniec września mieszkańcy Wiktoryna otworzyli swoją długo wyczekiwaną siłownię wewnętrzną zlokalizowaną w świetlicy wiejskiej. To pierwsza i na razie jedyna taka siłownia w gminie Ćmielów. 

– Te miejsca integracji w naszej gminie rosną jak grzyby po deszczu. Bardzo dobrze, bo właśnie tego oczekują mieszkańcy. Swoją pracę na stanowisku burmistrza rozpoczęłam od tego, że za zgodą państwa radnych, przywróciłam fundusz sołecki, czyli środki wydzielone z budżetu gminy, o których wydatkowaniu mogą decydować mieszkańcy poszczególnych sołectw – przypomina Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.

Barbara Prokop, sołtys Wiktoryna
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Dodaje, że środki te z roku na rok stają się coraz wyższe, bo gmina Ćmielów staje się bogatsza, jeśli chodzi o dochody (mają na to wpływ również środki z programów rządowych). W 2022 roku gmina Ćmielów pozyskała 17 mln zł  Polskiego Ładu. 

– Ten wskaźnik inwestycji w przeliczeniu na jednego mieszkańca w 2023 roku na pewno będzie wysoki. Także środki przeznaczone na fundusz sołecki, na nasze 24 sołectwa będą większe i wyniosą ok. 500 000 zł. Każda nawet najmniejsza miejscowość będzie mogła się rozwijać – tłumaczy burmistrz Ćmielowa.

Zaznacza, że jedną z miejscowości, która systematycznie się rozwija, korzystając ze środków funduszu sołeckiego jest malowniczo położone sołectwo Wiktoryn. 

Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

– To także zasługa pani sołtys Barbary Prokop, dla której Wiktoryn jest oczkiem w głowie. Podczas uroczystego otwarcia siłowni wewnętrznej zaprosił instruktora, który zademonstrował jak prawidłowo i bezpiecznie korzystać z urządzeń do ćwiczeń. Zdrowie, aktywny tryb życia na miarę naszych możliwości, są najważniejsze. Chęć współpracy owocuje właśnie w takie przedsięwzięcia służące mieszkańcom –  mówi burmistrz.

Również w Wiktorynie tym razem z myślą o najmłodszych mieszkańcach tego sołectwa, stanęła nowa zjeżdżalnia. Teraz swoje miejsce do zabaw mają także dzieci. A to nie koniec pomysłów na rozwój tej miejscowości. 

W Wiktorynie stanęła zjeżdżalnia dla dzieci.
Źródło: Urząd Miasta i Gminy w Ćmielowie

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this