Znajdź nas na

FAKTY

Po tragicznym w skutkach wypadku w MESKO śledztwo wszczęła prokuratura!

Prokuratura Rejonowa w Skarżysku-Kamiennej wszczęła dziś (11 czerwca) śledztwo w sprawie zaistniałego na terenie jednej z hal zakładów Mesko S.A. wypadku przy pracy ze skutkiem śmiertelnym i nieumyślnego sprowadzenia pożaru. Dotychczasowe ustalenia wskazują, że doszło do nieszczęśliwego wypadku przy pracy z pojemnikami po paliwie rakietowym.

Grafika: Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Tragiczne w skutkach zdarzenie miało miejsce wczoraj (poniedziałek,  10 czerwca) około godz. 11.00, podczas wykonywanych przez trzech pracowników czynności związanych z przemieszczaniem pojemników po paliwie rakietowym. Gdy doszło do wybuchu pożaru, na hali przebywali dwaj pracownicy w wieku 59- i 45-lat. Starszy z mężczyzn, w następstwie odniesionych obrażeń, poniósł śmierć na miejscu, młodszy uległ zatruciu dymem i został niezwłocznie przewieziony do Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej, gdzie udzielono mu pomocy medycznej. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Powstały pożar ugasiła zakładowa straż pożarna.

Wczoraj (10 czerwca)  zostały przeprowadzone przez prokuratora oględziny zwłok, które zabezpieczono do sekcji zaplanowanej na dzisiejsze popołudnie. Z uwagi na to, iż na miejscu zdarzenia istnieje potencjalnie zagrożenie wybuchem nowego pożaru, czynności oględzin samego miejsca są dziś prowadzone przy użyciu specjalistycznego robota ze skanerem. Po zakończeniu skanowania terenu zostaną usunięte z niego ewentualne materiały niebezpieczne i dalej oględziny będą prowadzone w klasyczny sposób. W sprawie przesłuchano już także kilku świadków, w tym rannego 45-latka oraz zabezpieczono monitoring.

Dotychczasowe ustalenia wskazują, że doszło do nieszczęśliwego wypadku przy pracy z pojemnikami po paliwie rakietowym i powstania pożaru wewnątrz hali.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this