Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyskie: Ewakuacja dzieci z przedszkola, podtopione piwnice i posesje!

Ewakuacja dzieci z przedszkola, do którego zalana została droga dojazdowa, podtopione piwnice i posesje – to skutki ulewnych deszczy, które w poniedziałek po południu przeszły nad regionem świętokrzyskim.

Zdjęcie ilustracyjne. Zalana ulica Romualda Traugutta w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W poniedziałek po południu nad województwem świętokrzyskim przeszły ulewne deszcze połączone z porywistym wiatrem. Strażacy interweniowali 92 razy, głównie do podtopionych piwnic i posesji.

„W Kazimierzy Wielkiej w wyniku intensywnych opadów zalana została droga dojazdowa do przedszkola. Strażacy przy pomocy pontonu ewakuowali z przedszkola 40 dzieci, które bezpieczne trafiły do rodziców” – powiedział PAP dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratownictwa PSP w Kielcach.

W stolicy regionu świętokrzyskiego w jednym z przedszkoli zawaliły się fragmenty podwieszanego sufitu. Na szczęście w pomieszczeniu nie było ani dzieci, ani nikogo z personelu. W Szkole Podstawowej nr 32 w Kielcach zalana została szatnia.

Najwięcej strażackich interwencji było w powiatach: buskim (48), w kazimierskim (20), starachowickim (9), kieleckim (6) i pińczowskim (5). (PAP)

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this