Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Podał się za funkcjonariusza CBŚ, zażądał 20 000 zł!

Mundurowi z Ostrowca Świętokrzyskiego po raz kolejny przestrzegają przed oszustami, żerującymi na łatwowierności zwłaszcza osób starszych. Przestępcy nie próżnują, podają się za mundurowych, pracowników banków i urzędów, prokuratorów, a dziś także za… funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego. Przez oszusta seniorka z gminy Bodzechów omal nie straciła swoich oszczędności.

Zdjęcie ilustracyjne. oszukana seniorka Źródło: Pixabay

Jak już wielokrotnie informowaliśmy, publikując apele ostrowieckich mundurowych, oszuści nie próżnują. Wykorzystują roztargnienie, łatwowierność, a także strach swoich ofiar, aby pozbawić ich oszczędności. Nie inaczej było w przypadku 72-letniej mieszkanki gminy Bodzechów, do której zadzwonił oszust, podający się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego. 

Seniorka usłyszała, że jej  konto w banku jest zagrożone. Aby uniknąć utraty oszczędności, kobieta miała wypłacić pieniądze z konta i przekazać je fałszywemu funkcjonariuszowi. Kobieta chciała wypłacić 20 000 zł, na szczęście w porę zmieniła decyzję,  a całą sprawę zgłosiła na Policję.

Ostrowieccy mundurowi przypominają: policjanci nie dzwonią do osób i nie proszą ich o pieniądze, nie pytają o majątek osobisty, a także nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach operacyjnych. Bądźmy pewni, że oszuści będą przekonywać nas, że można zweryfikować ich tożsamość dzwoniąc pod podany przez nich numer telefonu. Pamiętajmy, że dzwoniąc na wskazany numer, po drugiej stronie słuchawki będzie podstawiona osoba, która potwierdzi, że dany „prokurator” jest prawdziwy. Prawdziwe numery telefonów do prokuratury czy policji, są dostępne w internecie.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this