Znajdź nas na

FAKTY

Podatki w gminie Ćmielów w przyszłym roku nie wzrosną!

Mamy kolejne dobre wiadomości dla mieszkańców miasta i gminy Ćmielów. Podatki nie wzrosną w 2023 roku. – Konsekwentnie, nie chcąc sięgać do kieszeni naszych mieszkańców zawnioskowałam do państwa radnych podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ćmielowie o niepodnoszenie stawek wszelkich danin podatkowych – mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, dodając, że cieszy się iż radni przychylili się do jej propozycji.

Mapa gminy Ćmielów fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

W gminie Ćmielów podatek od nieruchomości, podatek rolny, podatek od środków transportu i podatek leśny w przyszłym roku pozostaną na niezmienionym poziomie. Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa przyznaje, że nie była to łatwa decyzja.

– Jest to duży ukłon w stronę mieszkańców, zważywszy na wszelkie wzrosty cen, z którym spotykamy się przecież na co dzień. Zależy mi na tym, aby mieszkańcy, w tym rolnicy odczuli realną pomoc ze strony gminy. Radni jednomyślnie zagłosowali za tym, aby te stawki były utrzymane. Cieszę się, że mój wniosek przeszedł bez słowa dyskusji, choć podczas obrad komisji pojawiły się  propozycje wzrostu podatków o 5, 10, czy nawet 20 procent. Rozwiewając wszelkie wątpliwości moje stanowisko jest niezmienne. Burmistrz dla ludzi nie podnosi podatków. Dziękuję państwu radnym za przychylenie się do mojej propozycji.  W tym tak trudnym czasie musimy mówić jednym głosem, żeby nie obciążać dodatkowymi kosztami naszych mieszkańców – podsumowuje burmistrz.

Sesja Rady Miejskiej w Ćmielowie Źródło: YouTube Gmina Ćmielów

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this