Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Podczas Dymarek w Nowej Słupi zbadasz się w cytobusie!

Rak szyjki macicy to choroba, która nie wybiera. Z jego powodu cierpią coraz młodsze kobiety. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Już jutro obok pokazów starożytnych sposobów wytwarzania żelaza, bitwy rzymian z barbarzyńcami, festiwalu kultury ludowej, czy koncertów polskich gwiazd u stóp Łysej Góry, będzie można także przebadać się w cytobusie. O tym, że połączenie przyjemnego z pożytecznym, to najlepsze z możliwych rozwiązań wie Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W sobotę, 17 sierpnia, mobilne stoisko profilaktyczne ŚCO pojawi się na Dymarkach Świętokrzyskich. Natomiast w niedzielę, 18 sierpnia, cytobus ŚCO będzie dyżurował w Bobrzy na VIII Świętokrzyskim Święcie Pieroga.

17 sierpnia (sobota) w godzinach 10.00-16.00 namiot ŚCO pojawi się na Dymarkach Świętokrzyskich w Nowej Słupi. W środku będzie można otrzymać materiały edukacyjne na temat profilaktyki onkologicznej i zdrowego stylu życia, zaproszenia na badania w ramach realizowanych przez ŚCO programów profilaktycznych oraz nauczyć się samobadania piersi.

– Cytologia jest badaniem bezbolesnym i bezpiecznym dla pacjentki. W ramach jednej wizyty pacjentki będą miały wykonane dwa badania: cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki – na badanie zaprasza profesor Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.

18 sierpnia (niedziela) w godzinach 14.30 – 19.00 cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie stacjonował w Bobrzy na terenie Zakładu Wielkopiecowego, gdzie będzie się odbywało VIII Świętokrzyskie Święto Pieroga.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 – 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Cytobus ŚCO został skonstruowany w ramach projektu „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim”. W specjalistycznym pojeździe mieści się nowoczesny gabinet położnej z wydzieloną kabiną higieny intymnej.

Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Dyrektorzy ostrowieckiego szpitala lekceważą zasady bezpieczeństwa! Na co jeszcze stać Andrzeja Gruzę?

FAKTY

Czeski film w ostrowieckim szpitalu!

FAKTY

Koronawirus Świętokrzyskie! Kolejny zakażony z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Kobieta z powiatu ostrowieckiego zakażona koronawirusem!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this