Znajdź nas na

Subscribe

PO GODZINACH

Podczas Dymarek w Nowej Słupi zbadasz się w cytobusie!

Rak szyjki macicy to choroba, która nie wybiera. Z jego powodu cierpią coraz młodsze kobiety. Dlatego tak ważna jest profilaktyka. Już jutro obok pokazów starożytnych sposobów wytwarzania żelaza, bitwy rzymian z barbarzyńcami, festiwalu kultury ludowej, czy koncertów polskich gwiazd u stóp Łysej Góry, będzie można także przebadać się w cytobusie. O tym, że połączenie przyjemnego z pożytecznym, to najlepsze z możliwych rozwiązań wie Świętokrzyskie Centrum Onkologii w Kielcach.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W sobotę, 17 sierpnia, mobilne stoisko profilaktyczne ŚCO pojawi się na Dymarkach Świętokrzyskich. Natomiast w niedzielę, 18 sierpnia, cytobus ŚCO będzie dyżurował w Bobrzy na VIII Świętokrzyskim Święcie Pieroga.

17 sierpnia (sobota) w godzinach 10.00-16.00 namiot ŚCO pojawi się na Dymarkach Świętokrzyskich w Nowej Słupi. W środku będzie można otrzymać materiały edukacyjne na temat profilaktyki onkologicznej i zdrowego stylu życia, zaproszenia na badania w ramach realizowanych przez ŚCO programów profilaktycznych oraz nauczyć się samobadania piersi.

– Cytologia jest badaniem bezbolesnym i bezpiecznym dla pacjentki. W ramach jednej wizyty pacjentki będą miały wykonane dwa badania: cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym, co jest gwarancją wysokiej jakości diagnostyki – na badanie zaprasza profesor Stanisław Góźdź, dyrektor ŚCO.

18 sierpnia (niedziela) w godzinach 14.30 – 19.00 cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie stacjonował w Bobrzy na terenie Zakładu Wielkopiecowego, gdzie będzie się odbywało VIII Świętokrzyskie Święto Pieroga.

Z bezpłatnej cytologii mogą skorzystać mieszkanki województwa świętokrzyskiego w wieku 25 – 59 lat, które nie wykonywały tego badania w ciągu ostatnich 36 miesięcy w ramach Populacyjnego Programu Profilaktyki i Wczesnego Wykrywania Raka Szyjki Macicy.

Cytobus ŚCO został skonstruowany w ramach projektu „Być świadomą kobietą – wsparcie profilaktyki raka szyjki macicy w regionie świętokrzyskim”. W specjalistycznym pojeździe mieści się nowoczesny gabinet położnej z wydzieloną kabiną higieny intymnej.

Rejestracja na badania pod numerem telefonu: 609 99 00 33.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Rządowe promesy trafiły do samorządów lokalnych! Prezydent Ostrowca Św. pominięty przy rozdaniu grantów!

FAKTY

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził rezerwat Krzemionki! Mówił m.in. o Funduszu Inwestycji Samorządowych!

FAKTY

Mieszkali w niej Sascy i Lirszowie! Jeden z piękniejszych budynków Ostrowca Św. idzie pod młotek!

FAKTY

Miał być remontowany! Spłonął mu dach! [FOTO, VIDEO]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this