Znajdź nas na

FAKTY

Podejmiesz wojskowe wyzwanie? Bramy koszar otwarte dla sympatyków wojska już 11 sierpnia!

Myślisz, że sprawdziłbyś się jako żołnierz? Chciałbyś przekonać się na własnej skórze jak wygląda służba wojskowa? Masz 18 lat, a twój stan zdrowia pozwala na podjęcie wyzwania? Jeśli tak już 11 sierpnia w Ośrodku Szkoleniowo-Rekreacyjnym Michael przy ulicy Okólnej 19 w Ostrowcu Świętokrzyskim będziesz mógł poczuć się jak żołnierz.

Źródło: CPDMZ w Kielcach

– Żołnierze w wojsku przede wszystkim w czasie pokoju zajmują się szkoleniem. To jest najważniejsze zadanie, które przygotowuje nas do zadań zgodnie z przeznaczeniem. W tym momencie mamy namiastkę tego, co robimy w Siłach Zbrojnych – podkreślał ppłk Marcin Komarowski, w sobotę 13 lipca w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach, podczas pierwszego w tym roku Wojskowego Wyzwania.

Celem kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, jest promocja służby wojskowej i zachęcanie do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego. Głównym sposobem jej realizacji jest organizacja zajęć o charakterze okołowojskowym, skierowanych do osób pełnoletnich zainteresowanych służbą wojskową.

Źródło: CPDMZ w Kielcach

Akcja to pomysł Ministerstwa Obrony Narodowej, które otwiera bramy koszar dla sympatyków wojska. W ramach kolejnego etapu kampanii „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, od 13 lipca do 24 sierpnia, w każdą sobotę w wybranych jednostkach wojskowych każdy kto spełni wymagania przewidziane regulaminem akcji będzie miał niepowtarzalną możliwość wstąpienia do Wojska Polskiego na jeden dzień.

W tym czasie, w zależności od jednostki, będzie można wziąć udział w zajęciach w terenie, poznać sprzęt wojskowy, rywalizować w biegach zespołowych i ćwiczyć rzut granatem oraz naukę celowania i strzelania z wykorzystaniem urządzeń szkolno-treningowych. W dniu szkolenia każdy będzie mógł dowiedzieć się także, co trzeba zrobić żeby wstąpić do wojska.

Uczestnikiem zajęć prowadzonych w ramach kampanii może być osoba pełnoletnia, spełniająca warunki kwalifikujące ją do ubiegania się o przyjęcie do służby wojskowej czyli posiadająca obywatelstwo polskie; zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia czynnej służby wojskowej; nie była karana za przestępstwo umyślne; nie jest zwolniona z obowiązku pełnienia czynnej służby wojskowej w razie ogłoszenia mobilizacji i w czasie wojny lub w przypadku nadania przydziału organizacyjno-mobilizacyjnego w formie zbiorowej listy imiennej w jednostce przeznaczonej do militaryzacji. Musi cieszyć się dobrym stanem zdrowia, co potwierdza składając własnoręcznie podpisane oświadczenie. Musi podpisać oświadczenie o zgodzie na wykorzystanie wizerunku i przetwarzaniu danych osobowych. Może brać udział w zajęciach wyłącznie w stroju odpowiednim do udziału w konkurencjach sprawnościowych, w tym zwłaszcza w obuwiu sportowym. W zajęciach nie mogą uczestniczyć osoby będące pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.


Źródło: CPDMZ w Kielcach

Już 11 sierpnia w godzinach od 13.00 do 19.00 „Wojskowe Wyzwanie” zawita także do Ostrowca Świętokrzyskiego. Jak zapewnia ppłk Marcin Komarowski, każdy otrzyma możliwość wstąpienia do wojska na jeden dzień, weźmie udział w zajęciach w terenie, pozna sprzęt wojskowy, nauczy się celowania z wykorzystaniem symulatorów. Zajęcia obejmą takie formy aktywności jak: podstawy musztry wojskowej; zajęcia z topografii; zapoznanie ze stopniami wojskowymi; nauka celowania przy użyciu urządzenia szkolno-treningowego; posługiwanie się środkami ochrony przed skażeniami; bieg w hełmie i kamizelce na czas oraz brzuszki; prezentacja sprzętu i uzbrojenia wojskowego. W tym czasie chętni będą mogli sprawdzić na własnej skórze jak wygląda służba wojskowa.


Źródło: CPDMZ w Kielcach

– Jeśli masz ukończone 18 lat i lubisz wyzwania, podejmij to wojskowe, które przygotowaliśmy dla ciebie w Ostrowcu Świętokrzyskim w dniu 11 sierpnia w Ośrodku Szkoleniowo-Rekreacyjnym przy ulicy Okólnej. Ta przygotowaliśmy dla Ciebie szereg zajęć, dzięki którym będziesz mógł poczuć się jak żołnierz. A może po nich dołączysz do nas? – zachęca ppłk Marcin Komarowski z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach.

Osoby zainteresowane udziałem w zajęciach wojskowych muszą przesłać do 7 sierpnia sierpnia swoje zgłoszenie oraz oświadczenie o stanie zdrowia na adres e-mail: w.lasia@ron.mil.pl.

Szczegółowe warunki udziału w zajęciach określone są w regulaminie, który można znaleźć na stronie:

https://cpdmz.wp.mil.pl/pl/articles6-aktualnosci/2019-07-26o-cpdmz-organizuje-wojskowe-wyzwanie-w-ostrowcu-swietokrzyskim/

3 komentarze

3 Comments

 1. Stop patolom

  6 sierpnia, 2019 at 23:43

  Nie ma głupich…… Do wojska…… Hahahaha
  Ale oszołomy.

  • żołnierz

   7 sierpnia, 2019 at 12:40

   Gratulacje dla tatusia i mamusi :))

  • Felice123

   9 sierpnia, 2019 at 10:33

   Odnosząc się do patologicznej, antysystemowej wypowiedzi gościa „Stop patolom”, zauważyć należy, że są – co prawda – wśród nas ludzie, którzy przedkładają prymitywną siłę fizyczną i cwaniactwo nad zorganizowane prawnie metody rozwiązania konfliktów. Często związani są oni z inną, nieformalną organizacją..innymi ruchami – anachistycznymi, w które świetnie wpisuje się (co słychać było w wypowiedzi na zakończenie festwalu PolandRock) na polskiej scenie- ośmielam się powiedzieć in posterum- POLITYCZNEJ – niejaki Owsiak zarządzający swoją armią „żołnierzyków”.
   Na szczęście kk przewiduje w jednym z rozdziałów penalizację czynów wypełniających znamiona przestępstw przeciwko porządkowi publicznemu. Praworządność przede wszystkim. Inaczej- to rządy mafii…rządy silniejszego, a mówi się, że jakoby siła miała tkwić w pieniądzu. Ja jednak wierzę w Prawdę…ta zawsze zwycięża. Amen

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this