Znajdź nas na

FAKTY

2 tysiące złotych dla studentów medycyny! W sierpniu rusza nabór wniosków!

Mamy dobre wiadomości dla studentów IV,V i Vi roku kierunków lekarskich. Będą mogli otrzymać dwa tysiące złotych miesięcznie jeśli zadeklarują, że w przyszłości podejmą pracę w jednym ze szpitali podległych marszałkowi województwa. Nabór wniosków ruszy 1 sierpnia. To efekt uchwały Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Zdjęcie ilustracyjne

Nabór wniosków o przyznanie stypendium na okres 9 miesięcy tj. od 1 października 2019 r. do 30 czerwca 2020 r. studentom kształcącym się na kierunku lekarskim, w uczelni mającej siedzibę na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej rozpocznie się 1 sierpnia 2019 r. i potrwa do 10 września 2019 r.

O stypendium w wysokości 2 000 złotych miesięcznie będą się mogli ubiegać studenci kierunków lekarskich z IV, V i VI roku z całego kraju. Mogą je otrzymać ci, którzy: nie powtarzają roku, na który ubiegają się o przyznanie stypendium, nie korzystają z urlopów określonych w regulaminie studiów w okresie, na który ubiegają się o przyznanie stypendium, zobowiążą się do obycia stażu i podjęcia pracy w podmiocie leczniczym na terenie województwa świętokrzyskiego, dla którego podmiotem tworzącym jest Województwo Świętokrzyskie na okres pracy odpowiadający okresowi pobierania stypendium, liczony pełnymi latami, zobowiążą się do dokonania wyboru specjalizacji lekarskiej, która jest deficytowa w podmiocie leczniczym, w którym podejmą zatrudnienie.

Stypendium przysługuje tylko w czasie trwania studiów. Wnioski o przyznanie stypendium rozpatrywane będą przez Komisję powołaną przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Natomiast o przyznaniu stypendium zdecyduje Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Ogłoszenie o naborze wniosków zamieszczone zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Tragedia w Miłkowie! Nie żyją cztery osoby z powiatu ostrowieckiego!

FAKTY

Frajda i sposób na życie! Dziś kolejne fazy rozgrywek w Bewitched Gaming Ostrowiec!

FAKTY

W Miłkowskiej Karczmie zamiast zapachu sosen wdychają smród wysypiska! ZUO „Janik” tłumaczy: Już pod koniec września mieszkańcy odczują różnicę!

FAKTY

Czy dzieci z Ukrainy zajęły miejsca w szkołach średnich uczniom z powiatu ostrowieckiego?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this