Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Podpalił stodołę w gminie Waśniów, będzie się tłumaczył przed prokuratorem!

Policjanci z Komisariatu w Kunowie zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o podpalenie stodoły. Do zdarzenia doszło w niedzielę, 7 kwietnia około godziny 18.00 w miejscowości Boleszyn-Kolonie (gm. Waśniów). Dzięki szybkiej akcji strażaków nikt nie ucierpiał. Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin. Podpalacz będzie się teraz tłumaczył przed prokuratorem. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Fot. archiwum KP PSP w Ostrowcu Św

We wtorek, 9 kwietnia do Komisariatu Policji w Kunowie zgłosiła się 73-letnia kobieta, która zawiadomiła o podpaleniu stodoły w jednej z małych miejscowości na terenie gminy Waśniów. Budynek znajdował się na opuszczonej posesji, obok innych pustostanów. W momencie dojazdu pierwszych zastępów straży pożarnej pożar obejmował już cały budynek, a część drewnianej więźby dachowej oraz żelbetowego stropu uległa zawaleniu. Działania gaśnicze utrudniały zgliszcza dachu znajdujące się na płonącej słomie, zgromadzonej wewnątrz w dużych ilościach. Strażacy musieli dokonać rozbiórki elementów konstrukcji, które stwarzały zagrożenie. Po ugaszeniu pożaru sprawdzili dokładnie pogorzelisko, aby upewnić się, że nie ma ukrytych zarzewi ognia, do tego celu wykorzystali kamerę termowizyjną. W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, zniszczeniu uległa konstrukcja dachu oraz baloty słomy znajdujące się w środku. Akcja gaśnicza trwała ponad 6 godzin, brało w niej udział 18 strażaków.

Fot. archiwum KP PSP w Ostrowcu Św

Pokrzywdzona oszacowała wartość strat na kwotę nie mniejszą niż 50 000 złotych. Wewnątrz stodoły znajdowała się słoma należąca do sąsiadów 73-latki, którzy wycenili straty na kwotę 2400 złotych. Podejrzenie o podpalenie od razu padło na 19-latka, gdyż w niedzielę groził podpaleniem właścicielowi słomy. W wyniku podjętych działań stróżów prawa, już we wtorek, 9 kwietnia podpalacz został zatrzymany. Przyznał się do zarzucanych mu przestępstw. Noc spędził w policyjnym areszcie. Będzie odpowiadał na pytania prokuratury. Zgodnie z obowiązującym prawem za takie czyny sprawcy może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Fot. archiwum KP PSP w Ostrowcu Św

Źródło: KP PSP Ostrowiec Św./ KPP Ostrowiec Świętokrzyski

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this