Znajdź nas na

FAKTY

Podszywał się pod policjanta! To nie pierwszy taki jego „wybryk”! Grozi mu do 18 lat za kratkami!

Napastnik podający się za funkcjonariusza policji, pokazując kajdanki nakazał 35-latkowi stanąć przy ścianie i wyciągnąć wszystko z kieszeni. Ten wyczuwając woń alkoholu od sprawcy, nabrał podejrzeń co do autentyczności „funkcjonariusza”. Teraz fałszywy mundurowy za dokonanie rozboju odpowie przed sądem. Mężczyzna był już notowany za podobne czyny, tym razem odpowie w warunkach recydywy, za co może mu grozić nawet 18 lat pozbawienia wolności.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W godzinach wieczornych w miniony wtorek (7 lutego) do dyżurnego komisariatu w śródmieściu wpłynęło zgłoszenie, dotyczące rozboju. Około godziny 18.00 na numer alarmowy zadzwonił 35-latek, który poinformował, że na klatce schodowej jednego z bloków w centrum miasta został napadnięty przez nieznanego mu mężczyznę. Jak się później okazało, napastnik podający się za funkcjonariusza policji, pokazując kajdanki nakazał zgłaszającemu stanąć przy ścianie i wyciągnąć wszystko z kieszeni. 35-latek wyczuwając woń alkoholu od sprawcy, nabrał podejrzeń co do autentyczności „funkcjonariusza”. Wtedy zgłaszający został uderzony w twarz, następnie napastnik zabrał mu pieniądze w kwocie około 1300 złotych. Sprawca wybiegł z klatki schodowej i rozpoczął ucieczkę.

Pokrzywdzony, dzwoniąc na numer alarmowy, rzucił się w pogoń za sprawcą przestępstwa. W wyniku szybkiego działania mundurowych z Komisariatu Policji III w Kielcach, po kilkuset metrach pościgu uciekinier został zatrzymany.

Sprawcą okazał się nietrzeźwy 41-latek notowany w przeszłości za podobne przestępstwa. Z ustaleń wynika, że od 2015 roku spędził on 4 lata w zakładzie karnym. Dziś został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Tym razem za popełnione przestępstwo przyjdzie mu odpowiedzieć w warunkach recydywy.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this