Znajdź nas na

FAKTY

Podzielono pieniądze na inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne!

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego podjął uchwałę zatwierdzającą zaktualizowaną listę rankingową dla operacji typu „Inwestycje w obiekty pełniące funkcje kulturalne” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego PROW 2014 – 2020. Podjęcie uchwały było następstwem zakończenia weryfikacji kompletności, poprawności, zgodności z zasadami przyznawania pomocy, racjonalności kosztów, a także poziomu i limitu pomocy wniosków o przyznanie pomocy prowadzonej przez Świętokrzyskie Biuro Rozwoju Regionalnego – Biuro PROW.

Grafika: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W odpowiedzi na ogłoszony przez Zarząd Województwa konkurs, trwający od 1 do 30 kwietnia 2021 r., wpłynęły wnioski, które swoim zakresem obejmowały budowę, przebudowę lub wyposażenie obiektów budowlanych pełniących funkcje kulturalne.

Na zatwierdzonej przez Zarząd Województwa Świętokrzyskiego liście znalazło się 50 wniosków (9 złożonych przez instytucje kultury, dla których organizatorem są jednostki samorządu terytorialnego i 41 złożonych przez Gminy) na łączną kwotę dofinansowania  ponad 18, 7 mln zł.  Dzięki pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich środkom, na terenie województwa świętokrzyskiego wybudowanych, przebudowanych i wyposażonych zostanie kilkadziesiąt świetlic wiejskich i innych obiektów, które będą nie tylko inwestycją w infrastrukturę, ale przede wszystkim poprawiać będą jakość życia mieszkańców, zaspokajać ich potrzeby społeczne i kulturalne.

Lista pozytywnie zweryfikowanych wniosków zostanie opublikowana na stronie www.prow.sbrr.pl

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this