Znajdź nas na

FAKTY

Policjanci na rowerach patrolują Ostrowiec Świętokrzyski!

Policyjne patrole rowerowe z Wydziału Prewencji ostrowieckiej komendy rozpoczęły kolejny sezon. Podczas najbliższych miesięcy mundurowi na rowerach będą patrolować osiedlowe uliczki, parki, tereny leśne oraz miejsca, gdzie trudniej dotrzeć radiowozem. Duża mobilność rowerowych patroli sprawia, że są one doskonałym uzupełnieniem patroli zmotoryzowanych oraz pieszych.

fot. Świętokrzyska Policja

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim rozpoczęli kolejny rowerowy sezon. Sześciu funkcjonariuszy z Wydziału Prewencji od kilku dni na rowerach patrolują uliczki, parki, tereny leśne oraz miejsca, gdzie radiowóz ze względu na ukształtowanie terenu nie może wjechać, a patrolowi pieszemu zajęłoby to zbyt dużo czasu. Mundurowi na rowerach będą obecni na ulicach Ostrowca Świętokrzyskiego do późnej jesieni. Ten niecodzienny sposób pełnienia służby pozwoli na szybkie reagowanie na przypadki wandalizmu i negatywnych zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu w miejscach publicznych. Oprócz patrolowania przydzielonych rejonów, funkcjonariusze będą także zwracać szczególną uwagę na zachowanie i przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz rowerzystów. Funkcjonariusze na rowerach, kiedy zajdzie taka potrzeba, szybko i sprawnie dojadą w najdalsze zakamarki naszego miasta.

fot. Świętokrzyska Policja

Policjanci pełniący służbę rowerową są nieco inaczej umundurowani niż ci, których możemy spotkać na co dzień. Noszą białą koszulkę z napisem „Policja”. Podobnie, jak w innych przypadkach, na ramionach mają pagony ze stopniami służbowymi. Kolejną różnicą w umundurowaniu policjantów mogą być krótkie spodenki. Policjanci na rowerach są tak samo wyposażeni i uzbrojeni, jak policjanci w patrolach pieszych czy zmotoryzowanych.

Patrol rowerowy został utworzony po to, by dbać o bezpieczeństwo i porządek, zapobiegać przestępstwom i wykroczeniom, ścigać ich sprawców oraz objąć szczególnym nadzorem tereny rekreacyjne, parki oraz osiedla mieszkaniowe.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this