Znajdź nas na

FAKTY

Policjanci ostrzegają: To nie wołanie o pomoc, a próba oszustwa!

„01:26 widać jego twarz! Może go gdzieś widzieliście? Rodzina poszkodowanej oferuje nagrodę pieniężną za wszelkie informacje o sprawcy! Policja apeluje o udostępnianie” – post o takiej treści pojawił się ostatnio na jednym z portali społecznościowych. Policjanci ostrzegają: To nie wołanie o pomoc, a próba oszustwa!

Źródło: Adobe Stock

Oszuści stosują coraz „wymyślniejsze” metody, aby wyłudzić pieniądze od użytkowników portali społecznościowych.  Ostatnio na jednym z takich portali pojawił się post, w którym autor wzywa do rozpoznania sprawcy przestępstwa. „01:26 widać jego twarz! Może go gdzieś widzieliście? Rodzina poszkodowanej oferuje nagrodę pieniężną za wszelkie informacje o sprawcy! Policja apeluje o udostępnianie” – kilka dni temu taki post pojawił się na jednej z popularnych platform społecznościowych. Wzbudzające współczucie i chęć niesienia pomocy – nagranie, okazało się oszustwem. Okazało się bowiem, że aby obejrzeć tajemnicze nagranie, trzeba wpisać login i hasło do swojego konta. To krok do tego, aby stracić  nad nim kontrolę. W ten sposób oszuści, korzystając z naszego konta, mogą wyłudzać pieniądze od naszych znajomych.

Po kliknięciu jesteśmy przekierowani na fałszywą stronę portalu informacyjnego. Dlatego nie należy udostępniać takich postów, klikać w publikowane tam linki, ani  logować się na żadne konta za ich pośrednictwem. 

Oszuści często podszywają się pod instytucje zaufania publicznego. Zawsze wcześniej weryfikujmy wiarygodność takich informacji. Doczytajmy w innych źródłach, sprawdźmy na oficjalnych stronach i portalach.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this