Znajdź nas na

FAKTY

Twórczyni logo Młodzieżowego Sejmiku – nagrodzona! Inspiracją do jego stworzenia była… czapka studencka!

Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś wręczył nagrodę zwyciężczyni konkursu na logo Młodzieżowego Sejmiku. Justyna Grzelec jest studentką kierunku mechanika i budowa maszyn Politechniki Świętokrzyskiej. Interesuje się grafiką, fotografią oraz sztuką użytkową.

Źródło: UMWS

Młodzieżowy Sejmik Województwa Świętokrzyskiego ma swoje logo od niedawna. Konkurs na zaprojektowanie graficznego znaku rozpoznawczego tego organu rozstrzygnięto w marcu br. Uczniowie szkół ponadpodstawowych i studenci nadesłali 38 projektów. Komisja, składająca się z reprezentantów młodzieżowych radnych oraz Kancelarii Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, za najlepszy uznała projekt Justyny Grzelec. Dziś zwyciężczyni odebrała nagrodę i pamiątkowy dyplom z rąk przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzeja Prusia, który, wraz z Zofią Mogielską, przewodniczącą Młodzieżowego Sejmiku, pogratulował autorce pracy.

Jak podkreślił przewodniczący Andrzej Pruś, logo w udany sposób łączy akcenty związane z regionem świętokrzyskim oraz edukacją, która dla młodych ludzi jest niezwykle ważna.

Od lewej: Andrzej Pruś, Zofia Mogielska i Justyna Grzelec
Źródło: UMWS

– Odzwierciedla ono zaangażowanie młodzieży w sprawy, które ich bezpośrednio dotyczą, także z myślą o rozwoju ziemi świętokrzyskiej, aby ci młodzi dzisiaj ludzie mogli znaleźć tutaj w przyszłości swoje miejsce. Zwycięska praca pokazuje najważniejsze kierunki funkcjonowania młodzieży i Młodzieżowego Sejmiku – mówił Andrzej Pruś.

– Inspiracją do stworzenia logo była dla mnie czapka studencka, która dosyć wymownie kojarzy się z młodzieżą. Wprowadziłam również elementy pasiaka świętokrzyskiego, a także symboliczne „MS” oznaczające Młodzieżowy Sejmik – przedstawiła swoją koncepcję zwyciężczyni konkursu Justyna Grzelec, podkreślając, że warto popularyzować działalność publiczną młodzieży i zachęcać do niej.

Tak prezentuje się logotyp Młodzieżowego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego
Źródło: UMWS

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this