Znajdź nas na

FAKTY

Policjanci z Ćmielowa przeniosą się do Brzóstowej?

Mundurowi z Komisariatu Policji w Ćmielowie przeniosą się do Brzóstowej? Obiekt, który aktualnie znajduje się przy ulicy Ostrowieckiej w Ćmielowie, a w którym mieści się jednostka, nie spełnia współczesnych standardów. Brakuje miejsc parkingowych. Jak wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa, nowa siedziba mundurowych miałaby zostać wybudowana ze stali i szkła.

Brzóstowa. Miejsce, w którym w przyszłości mógłby powstać Komisariat Policji. fot. Marzena Gołębiwoska/naOSTRO.info

Komisariat Policji w Ćmielowie, który mieści się przy ulicy Ostrowieckiej nie spełnia już współczesnych standardów. Już wkrótce, nowoczesny  obiekt może zostać wybudowany w Brzóstowej, tuż przy zjeździe na Piaski Brzóstowskie. 

– Policjanci mieli do wyboru dwie lokalizacje, jedną w Bodzechowie, drugą w Ćmielowie. Niestety w Ćmielowie nie posiadamy takiej działki w obrębie Rynku, która mogłaby służyć za Komisariat.  Wymagania są duże. Potrzebna jest powierzchnia garażowa i parkingowa dla policjantów i dla petentów jednostki. Jako gmina wskazaliśmy inną lokalizację – w Brzóstowej. Zyskała ona aprobatę wśród naszych radnych, jak i władz wojewódzkich – wyjaśnia Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. 

Brzóstowa. Miejsce, w którym w przyszłości mógłby powstać Komisariat Policji.
fot. Marzena Gołębiwoska/naOSTRO.info

Podkreśla, że aby obiekt mógł zostać wybudowany zmianie ulec musi plan zagospodarowania z łąki, na działkę budowlaną. Dopiero wówczas za zgodą radnych, może zostać przekazany policjantom w ramach darowizny. 

– Liczymy, że obiekt, w którym aktualnie mieści się Komisariat Policji w Ćmielowie,  zostanie przekazany gminie. Będzie to taka transakcja wiązana z korzyścią dla mieszkańców i w trosce o ich bezpieczeństwo. Z moich wstępnych rozmów z komendantem wynika, że nowy komisariat będzie nowoczesnym budynkiem ze stali i szkła. Jako gmina na pewno zyskamy na tym wizerunkowo. Z informacji jakie posiadam wynika również, że zwiększy się też zatrudnienie  – podsumowuje Joanna Suska. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this