Znajdź nas na

FAKTY

Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki”

Pijani i prowadzący pojazdy pod wpływem narkotyków znajdą się na celowniku policjantów. 31 maja od godz. 6.00 do soboty 1 czerwca do godz. 6.00, na drogach powiatu ostrowieckiego przeprowadzona będzie akcja, której celem będzie eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących i będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTROinfo

Pomimo wielokrotnych apeli policji, a także przeprowadzanych w mediach akcji społecznych, mających zapobiec kierowaniu pojazdu pod wpływem alkoholu i środków odurzających nie zmniejsza się ilość osób wsiadających za kółko w stanie nietrzeźwości lub odurzenia narkotykowego. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędna ocenę odległości i prędkości.

Mundurowi apelują do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić! Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem! Włączmy myślenie!

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Samorządowe Kolegium Odwoławcze przyznało nam rację! Jak zachowa się ostrowiecki urząd miasta?

FAKTY

Coraz więcej pytań wokół projektu rewitalizacji Bałtowa!

FAKTY

Wizyta dyplomatów, środki na oddziały położnicze i dofinansowanie unijne – tydzień prac Urzędu Marszałkowskiego w filmowym skrócie!

FAKTY

Czy dyrektor ostrowieckiego szpitala manipuluje faktami?

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this