Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Policyjna akcja „Alkohol i Narkotyki”

Pijani i prowadzący pojazdy pod wpływem narkotyków znajdą się na celowniku policjantów. 31 maja od godz. 6.00 do soboty 1 czerwca do godz. 6.00, na drogach powiatu ostrowieckiego przeprowadzona będzie akcja, której celem będzie eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących i będących pod wpływem środków działających podobnie do alkoholu.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTROinfo

Pomimo wielokrotnych apeli policji, a także przeprowadzanych w mediach akcji społecznych, mających zapobiec kierowaniu pojazdu pod wpływem alkoholu i środków odurzających nie zmniejsza się ilość osób wsiadających za kółko w stanie nietrzeźwości lub odurzenia narkotykowego. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji oraz powoduje błędna ocenę odległości i prędkości.

Mundurowi apelują do osób, które widzą, gdy za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa. Nie czekajmy na tragedię. Nietrzeźwy kierowca na drodze to zagrożenie dla niego samego, ale też dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Nie pozwólmy pijanemu kierować pojazdem – korzystać z drogi. Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany, widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym Policję. Nie bądźmy obojętni. Reagujmy w każdej tego typu sytuacji. Za kilka kilometrów pijany kierowca może zabić! Alkohol nie idzie w parze z bezpieczeństwem! Włączmy myślenie!

Pijani kierowcy to śmiertelne zagrożenie na drogach!

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Akt oskarżenia przeciwko Jarosławowi G. trafił do Sądu Rejonowego w Ostrowcu Św.!

FAKTY

13 nowych zakażeń koronawirusem w województwie świętokrzyskim!

FAKTY

Czy mieszkańcy zasobów Spółdzielni Mieszkaniowej Zakładów Porcelany Ćmielów o podwyżkach poinformowani zostali w prawidłowy sposób?

FAKTY

Kolejnych 21 komputerów w ramach projektu Zdalna Szkoła+ trafiło do gminy Kunów! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this