Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Policzą pojazdy na świętokrzyskich drogach!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Kielcach ogłosiła przetarg na Generalny Pomiar Ruchu w 2020 roku na świętokrzyskich drogach krajowych. Taki pomiar wykonywany jest raz na 5 lat w całej Polsce. Ostatni przeprowadzony został w 2015 roku. Służy m.in. do prognozowania wzrostu natężenia ruchu.

Policzą GDDAiK Kielce pojazdy na świętokrzyskich drogach
Zdjęcie ilustracyjne

Liczenie pojazdów z podziałem na kategorie wykonywane będzie w 9 wybranych dniach 2020 roku w 82 punktach pomiarowych przy drogach krajowych województwa świętokrzyskiego. 

Pojazdy w regionie świętokrzyskim liczone będą automatycznie oraz przez pracowników firm wyłonionych w przetargu na obsługę GPR.  Nad przebiegiem pomiaru ruchu czuwać będą kontrolerzy GDDKiA, którzy w wybranych miejscach dokonają dla porównania własnych obliczeń.

Pomiar ma wykazać średnie natężenie ruchu pojazdów na dobę na określonych odcinkach, z uwzględnieniem na przykład kategorii dróg, kategorii pojazdów oraz okresów w ciągu roku czy w ciągu doby. To posłuży do obserwacji i prognozowania wzrostu natężenia ruchu. Wnioski z pomiaru są pomocne na przykład w planowaniu działań na sieci drogowej.

Przeprowadzony w 2015 roku pomiar pokazał, że średni ruch roczny pojazdów silnikowych w 2015 roku na sieci dróg wojewódzkich w naszym województwie wynosił 3743 pojazdy na dobę. Dla porównania w roku 2010 był to – 3409 pojazdów na dobę. Natomiast średni dobowy ruch roczny pojazdów silnikowych w 2015 roku na sieci dróg krajowych w województwie świętokrzyskim wynosił 8884 pojazdów na dobę. Dla porównania obciążenie ruchem, wynoszące średnio ponad 13000 poj./dobę, zarejestrowano w województwach: małopolskim, łódzkim, mazowieckim i dolnośląskim.

Najnowsze wyniki GPR w całym kraju zostaną podsumowane w 2021 roku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Uczniowie Staszica potrafią się dzielić! Gry planszowe, zabawki i słodycze trafiły do „Naszego Domu” w Denkowie! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Widziałeś mężczyznę ze zdjęcia? Powiadom Policję!

FAKTY

Na Traugutta, Świętokrzyskiej i Sandomierskiej będzie bezpieczniej!

FAKTY

Bezdomności nie mamy wypisanej na czole!

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this