Znajdź nas na

FAKTY

Ponad pół kilograma marihuany i obrót środkami odurzającymi – ostrowczanie tymczasowo aresztowani! 

Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim zadecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres dwóch miesięcy wobec 28 i 36-latka. Młodszy z mężczyzn podejrzany jest o posiadanie ponad pół kilograma marihuany, starszy – o uczestnictwo w obrocie środkami odurzającymi w znacznych ilościach.

Źródło: KPP w Ostrowcu Św.

Ostrowieccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości narkotykowej od pewnego czasu mieli podejrzenia, że 28-letni ostrowczanin może trudnić się nielegalnym procederem narkotykowym. W miniony czwartek (11 stycznia)  stróże prawa postanowili zweryfikować posiadane przez siebie informacje. Jak się okazało, nie mylili się – w ręce kryminalnych trafiło ponad 500 gramów suszu roślinnego. Wstępnie badania laboratoryjne potwierdziły, że była to marihuana. 28-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi. Funkcjonariusze zabezpieczyli dodatkowo u niego między innymi wagi elektroniczne oraz gotówkę w kwocie ponad 3500 złotych.

Kolejno funkcjonariusze wykonali szereg czynności, które pozwoliły im na zatrzymanie 36-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna ten podejrzany jest o uczestnictwo w obrocie środkami odurzającymi w znacznych ilościach.

Sądu Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 2 miesięcy. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków 28-latkowi może grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast starszy z mężczyzn w odosobnieniu może spędzić  12 lat.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this