Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Popełnił nie tylko liczne wykroczenia, ale i dwa przestępstwa!

Popełnienia dwóch przestępstw dopuścił się w minioną sobotę (19 marca) 36-letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia. Nie dość, że nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, kierował motocyklem mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, to nie posiadał uprawnień do kierowania, a motocykl, którym się poruszał był niezarejestrowany, a także nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego oraz obowiązującego ubezpieczenia.
Teraz ze swojego zachowania nieodpowiedzialny motocyklista będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu 5 lat „za kratkami”.

fot. Świętokrzyska Policja

W sobotę (19 marca)  tuż po godzinie 18.00, uwagę policjantów z ostrowieckiej drogówki zwrócił motocyklista. Mężczyzna poruszał się drogą wojewódzką W751 na obwodnicy Nowej Słupi bez kasku na głowie. Kierowca jednośladu zignorował wyraźne sygnały do zatrzymania się, dawane przez policjantów. Mundurowi udali się za nim w pościg, używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ostatecznie uciekiniera udało się zatrzymać po kilku  minutach w Starej Słupi. Nieodpowiedzialnym kierującym motocyklem marki Yamaha okazał się 36-letni mieszkaniec gminy Nowa Słupia. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 2,5 alkoholu. Ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania,  a motocykl, którym się poruszał był  niezarejestrowany, nie posiadał aktualnego przeglądu technicznego oraz obowiązującego ubezpieczenia.

Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem 36-latek popełnił nie tylko liczne wykroczenia ale i dwa przestępstwa, za które zapewne odpowie przed sądem. Za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli ustawodawca przewidział karę więzienia do lat 5.

fot. Świętokrzyska Policja

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this