Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Wiemy ile zarabia Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala!

20 000 zł brutto miesięcznie zarabia Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. To ok. 240 000 zł rocznie. W Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim poprosiliśmy o przesłanie kopii (zdjęcia, skanu) umowy o pracę dyrektora. Przypomnijmy, że dyrektor zatrudnił także trzy osoby pełniące funkcje doradcze, które, zgodnie z informacją jaką nam przesłał w grudniu ubiegłego roku, w sumie zarabiają (razem) miesięcznie 26 001,87 zł brutto.

Tomasz Kopiec nowy dyrektor naczelny ostrowieckiego szpitala. Fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Jak wynika z przekazanych nam przez Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim informacji, Tomasz Kopiec, dyrektor naczelny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim, według umowy o pracę, zawartej 19 października 2021 roku zarabia 20 000 zł brutto miesięcznie. W przeliczeniu na 12 miesięcy daje to kwotę 240 000 zł rocznie. Z dokumentów przekazanych nam przez starostwo wynika również, że pracodawcę dyrektora reprezentuje Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego. Co ciekawe umowa z Tomaszem Kopce zawarta została na okres 6 lat.

W grudniu ubiegłego roku  informowaliśmy o tym jakie koszty miesięczne generuje zatrudnienie w ostrowieckim szpitalu trzech osób pełniących funkcje doradcze. Pismem z 9 grudnia 2021 roku dyrektor naczelny poinformował nas o tym, że w Zespole Opieki Zdrowotnej w Ostrowcu Świętokrzyskim miesięczny koszt zatrudnienia osób pełniących funkcje doradcze wynosi 26 001.87 zł brutto. Jeśli skład ilościowy doradców nie ulegnie zmianie i w ostrowieckim szpitalu pracować będą przez najbliższych 12 miesięcy, to ich zatrudnienie wygeneruje blisko  312 000 zł.  Zatrudnienie dyrektora i doradców będzie w sumie kosztem ponad pół miliona złotych rocznie.

Informowaliśmy o tym tutaj:

Czy ostrowiecki szpital, który znajduje się w trudnej sytuacji finansowej i jak podczas publicznych wypowiedzi podkreśla starosta Marzena Dębniak „jest naszym wspólnym dobrem”, stać na taki wydatek?  

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this