Znajdź nas na

FAKTY

Popularyzują strzelectwo sportowe! W sobotę swoje umiejętności sprawdza na strzelnicy w Skarbce!

To będą kolejne zawody strzeleckie, zorganizowane przez Jednostkę Strzelecką 2013 w Ostrowcu Świętokrzyskim. Już w najbliższą sobotę (26 czerwca) zawodnicy spotkają się na Strzelnicy „Skorpions” w Skarbce, w gminie Bałtów. – Chcemy w ten sposób popularyzować sport strzelecki, zachęcamy do uprawiania strzelectwa sportowego – wyjaśnia Dariusz Kaszuba ze Związku Strzeleckiego Strzelec OSW JS 2013 z Ostrowca Św.

Zdjęcie ilustracyjne

Związek Strzelecki Strzelec w Ostrowcu Św., a mówiąc konkretniej  – Jednostka Strzelecka 2013  już od blisko 30 lat jest inicjatorem wielu akcji związanych z propagowaniem strzelectwa sportowego. Wpisuje się to w nurt głównej działalności związku, oprócz wychowania w duchu  patriotycznym.  

– Przed pandemią byliśmy inicjatorami wielu zawodów i treningów strzeleckich. Były kiedyś rozgrywane zawody o puchar prezydenta miasta, zresztą finansowane przez  Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim. Odbywały się też zawody o puchar starosty ostrowieckiego z okazji 1 marca, czy 11 listopada. To wszystko niestety odeszło w przeszłość, zaś strzelnica, znajdująca się na terenie miasta, uległa degradacji – wspomina Dariusz Kaszuba ze Związku Strzeleckiego Strzelec OSW JS 2013 z Ostrowca Św.

Dodaje, że miłośnicy i entuzjaści strzelectwa wskrzesili strzelnicę w pobliżu Ostrowca Św. Niestety już nie w swoim mieście. Jedna została odtworzona przy Klubie Sportowym „Świt Ćmielów”, drugą – prywatną ponad rok temu  uruchomiono w miejscowości Skarbka w gminie Bałtów. 

„Strzelcy” organizowali różne zawody o różnego rodzaju nagrody. 

– Wykorzystywaliśmy także gościnę Klubu Strzeleckiego „Świt Starachowice”, jeździliśmy na świetlicę w pobliskim Lipsku. Było to okazją do pierwszego kontaktu z bronią tych, którzy wcześniej nie mieli o tym „zielonego pojęcia”, a jednocześnie do ćwiczenia i wyrobienia sobie właściwych, bezpiecznych nawyków posługiwania się bronią palną w celach sportowych. 

Podkreśla, że statystyka wydawanych pozwoleń na broń palna wciąż rośnie. 

– Są to pozwolenia na broń, albo do ochrony osobistej, których jest niewiele, albo broni obiektowej, czyli takiej, która jest magazynowana w obiektach przy strzelnicy. Jednak najczęściej spotykaną obecnie formą, to są pozwolenia na broń sportową, do celów sportowych i kolekcjonerską – wyjaśnia Dariusz Kaszuba. Dodaje, że w Ostrowcu Św. jest już kilka osób, które posiadają takie pozwolenia. Działają też stowarzyszenia o charakterze kolekcjonerskim.

–  Jedno z nich zostanie uruchomione „na dniach”, drugie to jest Stowarzyszenie Kaliber 9, które powstało jako pierwsze i zrzesza wielu policjantów. Związek Strzelecki „Strzelec”  staje się inicjatorem kolejnej akcji związanej z propagowaniem strzelectwa sportowego, która będzie zorganizowana na terenie strzelnicy  w pobliżu Skarbki. W najbliższa sobotę rozegrane zostaną zawody o puchar prezesa  Stowarzyszenia Jednostki Strzeleckiej  2013 Związku Strzeleckiego w Ostrowcu Św. Są przygotowane trzy puchary i dyplomy dla trzech najlepszych dwuosobowych drużyn plus jedna nagroda indywidualna dla najlepszego strzelca – zapewnia Dariusz Kaszuba, który będzie sędziował w sobotnich zawodach. 

Nad bezpieczeństwem będą czuwać  instruktorzy z odpowiednimi uprawnieniami.

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych strzelectwem sportowym. Swój udział można zgłosić poprzez kontakt na fanpage-u  Jednostki Strzeleckiej 2013 lub mailowo: js2013@op.pl. Te osoby po zapoznaniu się po zasadami bezpieczeństwa i regulaminem Strzelnicy „Skorpions”,  będą dopuszczeni do strzelania z pistoletu centralnego zapłonu, kaliber 9 mm. Nie wolno mieć broni własnej.  Dystans, z którego oddawać będziemy strzały wyniesie 20 metrów. każdy z zawodnik będzie miał możliwość oddania trzech strzałów próbnych i pięciu, które zostaną ocenione – podsumowuje Dariusz Kaszuba. 

Także osoby, które dołączą do rywalizacji w dniu zawodów, po spełnieniu wymogów stawianych przez organizatora i zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa,  będą mogły wziąć w niej udział.   

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this