Znajdź nas na

FAKTY

Alert RCB: burze, silny wiatr i ulewny deszcz we wschodniej Polsce!

Dziś i w nocy we wschodniej połowie Polski burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad – ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

Warszawa, 03.07.2020. Intensywne opady deszczu, 3 bm. w Warszawie. W pi¹tek, 3 bm. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wyda³ ostrze¿enie pierwszego i drugiego stopnia przed burzami z gradem dla szeœciu województw. Alerty pierwszego stopnia dotycz¹ woj. podkarpackiego oraz czêœci woj. mazowieckiego, œwiêtokrzyskiego, ma³opolskiego oraz podlaskiego. (olm) PAP/Leszek Szymañski

Alert RCB został wydany w czwartek dla woj. warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, łódzkiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego, śląskiego i opolskiego.

Przed zagrożeniami Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega również w mediach społecznościowych, m.in. na Twitterze czy Facebooku. – Dziś i w nocy we wschodniej połowie Polski burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad – ostrzega RCB.

Centrum przypomina także, że w trakcie burzy należy w razie możliwości zostać w domu. Powinno się zabezpieczyć rzeczy, które może porwać wiatr.

RCB zaznacza, że w trakcie burz i ulewnych deszczów możliwe są podtopienia oraz przerwy w dostawie prądu. (PAP)

Autor: Bartłomiej Figaj

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this