Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Poseł Andrzej Kryj podziękował mieszkańcom za udział w wyborach!

26 maja odbyły się w Polsce wybory do europarlamentu. Miażdżącą przewagę w powiecie ostrowieckim odnotowało Prawo i Sprawiedliwość, za kandydatami tej partii opowiedziało się aż 51 procent wyborców. Pozytywnie zaskoczyła także frekwencja wyborcza, która w Polsce przekroczyła 45 procent i była najlepszą z dotychczasowych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Dziś podczas konferencji prasowej, kampanię obozu rządzącego w Polsce podsumował Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP. Zapowiada, że PiS nie zasypia gruszek w popiele i już szykuje się na jesienne wybory do polskiego parlamentu.

fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Poseł przypomniał, że frekwencja wyborcza, w Polsce przekroczyła 45 procent i była najlepszą frekwencją ze wszystkich w wyborach do europarlamentu. Prawo i Sprawiedliwość uzyskało w okręgu małopolsko-świętokrzyskim 4 mandaty wyborcze. Pokazuje to, także jak duża była mobilizacja wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy poszli do urn.

– Chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach za to, że 26 maja nie pozostali w domu, za to, że skorzystali ze swojego obywatelskiego prawa, ale także spełnili swój obywatelski obowiązek. Szczególnie chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy biorąc udział w wyborach oddali głos na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości. Prawo i Sprawiedliwość te wybory wygrało, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało ponad 45 procent oddanych głosów. Przekształciło się to w największy sukces Prawa i Sprawiedliwości we wszystkich wyborach do europarlamentu. Chciałbym podziękować wszystkim tym, którzy wsparli kandydatów i którzy sprawili, że okręg małopolsko-świętokrzyski w europarlamencie będzie reprezentowała Beata Szydło, pan Patryk Jaki, prof. Ryszard Legutko, a także pan Dominik Tarczyński – mówił podczas konferencji Andrzej Kryj.

Dominik Tarczyński otrzyma mandat, który zostanie uaktywniony wówczas, gdy Wielka Brytania opuści Unię Europejską. Poseł przedstawił także statystyki wyborcze: frekwencja w wyborach parlamentarnych wyniosła 45,31 proc. Z pośród wszystkich oddanych głosów na Prawo i Sprawiedliwość oddano 6 172 780 głosów (45,38 proc.). Andrzej Kryj przypomniał, że główni rywale PiS otrzymali tych głosów około 7 proc. mniej. W województwie świętokrzyskim różnica jest jeszcze większa. PiS poparło blisko milion wyborców, co stanowi ponad 56 proc. głosujących. Beata Szydło otrzymała 525 811 głosów (30 procent). Poseł podkreślił także, że dobre wyniki osiągnęli także: Patryk Jaki, Ryszard Legutko, Dominik Tarczyński, Arkadiusz Mularczyk i Anna Krupka. W powiecie ostrowieckim kandydaci PiS uzyskali 51 proc głosów, tym samym wygrali praktycznie we wszystkich gminach powiatu ostrowieckiego, podobnie było w powiecie opatowskim (68 proc. osób poparło PiS). W 2014 roku PiS zdobyło 307 624 głosy (33,61 procent) wszystkich głosów. W tegorocznych wyborach potroił ten wynik.

– Pokazaliśmy, że program Prawa i Sprawiedliwości, program kierowany do różnych grup społecznych, do mieszkańców wsi, do ludzi młodych jest oczekiwany, jest akceptowany i przekształca się w poparcie. Pragnę zwrócić uwagę na to, że, waśnie młodzi ludzie w przedziale wiekowym od 18 do 30 lat poparli Prawo i Sprawiedliwość. To pokazuje, że widzą oni przyszłość w Polsce pod rządami PiS – tłumaczył Andrzej Kryj. – Jestem przekonany, że do Parlamentu Europejskiego pójdą najlepsi politycy naszego ugrupowania. Kampania wyborcza do Europarlamentu zakończyła się, ale czekają nas w tym roku jeszcze jedne bardzo ważne wybory – przypomniał poseł.

Według Andrzeja Kryja, najważniejszą sprawą dla wszystkich parlamentarzystów PiS w parlamencie Europejskim jest kwestia budżetu unijnego w kolejnej perspektywie. – Ta propozycja która została zgłoszona, ona absolutnie nie odpowiada polskim interesom. Tu trzeba będzie bardzo mocno zabiegać o to, aby ten budżet był znacznie bardziej korzystny dla Polski. Kwestia polityki rolnej UE, kwestia, choćby takich spraw, jak polscy transportowcy w UE, bo ta dyrektywa jest zawieszona na razie, będą kolejnymi. Mam nadzieję, ze eurodeputowani będą częstszymi gośćmi w Ostrowcu Św. – podsumował poseł.

Pogratulował także wszystkim zwycięzcom wyborów do Parlamentu Europejskiego bez względu na partię, jaką reprezentują.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Kolonia Inwalidzka ma nowego sołtysa! Jadwigę Banasik zastąpiła Aleksandra Ćwiek!

FAKTY

Policja poszukuje chłopca z nagrania!

FAKTY

16-latek z gminy Waśniów zmarł na skutek hipotermii? To wstępne ustalenia prokuratury!

FAKTY

Współczesne babcie tańczą rock and rolla! Uczniowie SP w Bałtowie pamiętali o swoich babciach i dziadkach! [ZDJĘCIA]

FAKTY

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this