Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Poszukiwano ich listami gończymi! Wpadli w ręce ostrowieckich policjantów!

Ostrowieccy policjanci z zespołu poszukiwań przez ostatni tydzień zatrzymali 8 poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzenia za popełnione przestępstwa. Jednym z nich jest 30-latek, który w więziennej celi ma spędzić cztery i pół roku. Pozostali zatrzymani spędzą w aresztach od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. W 2020 roku zespół poszukiwań zatrzymał łącznie 358 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

Źródło: Adobe Stock - zdjęcie ilustracyjne

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.  na co dzień zajmuje się ustalaniem miejsca pobytu osób poszukiwanych przez ograny ścigania. Realizuje m.in. nakazy doprowadzeń osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości do aresztów śledczych i zakładów karnych, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zajmują się także poszukiwaniem osób zaginionych oraz identyfikacją osób o nieustalonej tożsamości i nieznanych zwłok.

W 2020 roku zespół łącznie zatrzymał 358 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Z tego 38 osób było poszukiwanych na podstawie listów gończych, zaś pozostali na podstawie nakazów doprowadzenia. Specyfika służby w Zespole Poszukiwań wymaga dużego zaangażowania, a często nawet poświęcenia wolnego czasu. Funkcjonariusze nierzadko pracują w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie.

W ubiegłym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim realizowano czynności w 44 takich sprawach, które w większości zakończyły się sukcesem.

Tylko w ciągu kilku ostatnich dni ostrowieccy kryminalni zatrzymali 8 osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności za różnego rodzaju przestępstwa. Zatrzymani spędzą w więziennej celi od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Zdarza się również tak, że swoje czynności wykonują na terenie innych powiatów naszego garnizonu oraz na terenach innych województw. Tak było i 4 marca, kiedy to na terenie sąsiedniego województwa stróże prawa zatrzymali 30-latka, który poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowczanin ma do odbycia w więziennej celi karę czterech i pół roku za spowodowanie śmiertelnego wypadku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Ostrowiecki szpital: 64 pacjentów z dodatnim wynikiem testu na obecność koronawirusa!

FAKTY

Najwięcej zakażeń koronawirusem w powiatach kieleckim i ostrowieckim! 638 zgonów w Polsce!

FAKTY

Koronawirus: blisko 1000 zgonów w Polsce! W województwie świętokrzyskim 721 nowych zakażeń!

FAKTY

EMA o szczepionce AstraZeneca: korzyści z podania preparatu przewyższają ryzyko działań niepożądanych!

FAKTY

ReklamaConnect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this