Znajdź nas na

FAKTY

Poszukiwano ich listami gończymi! Wpadli w ręce ostrowieckich policjantów!

Ostrowieccy policjanci z zespołu poszukiwań przez ostatni tydzień zatrzymali 8 poszukiwanych listami gończymi i nakazami doprowadzenia za popełnione przestępstwa. Jednym z nich jest 30-latek, który w więziennej celi ma spędzić cztery i pół roku. Pozostali zatrzymani spędzą w aresztach od kilkunastu do kilkudziesięciu miesięcy. W 2020 roku zespół poszukiwań zatrzymał łącznie 358 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.

Źródło: Adobe Stock - zdjęcie ilustracyjne

Zespół Poszukiwań i Identyfikacji Osób w Wydziale Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Św.  na co dzień zajmuje się ustalaniem miejsca pobytu osób poszukiwanych przez ograny ścigania. Realizuje m.in. nakazy doprowadzeń osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości do aresztów śledczych i zakładów karnych, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Funkcjonariusze zajmują się także poszukiwaniem osób zaginionych oraz identyfikacją osób o nieustalonej tożsamości i nieznanych zwłok.

W 2020 roku zespół łącznie zatrzymał 358 osób, które były poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Z tego 38 osób było poszukiwanych na podstawie listów gończych, zaś pozostali na podstawie nakazów doprowadzenia. Specyfika służby w Zespole Poszukiwań wymaga dużego zaangażowania, a często nawet poświęcenia wolnego czasu. Funkcjonariusze nierzadko pracują w trudnych warunkach, narażając swoje życie i zdrowie.

W ubiegłym roku w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim realizowano czynności w 44 takich sprawach, które w większości zakończyły się sukcesem.

Tylko w ciągu kilku ostatnich dni ostrowieccy kryminalni zatrzymali 8 osób poszukiwanych do odbycia kary pozbawienia wolności za różnego rodzaju przestępstwa. Zatrzymani spędzą w więziennej celi od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Zdarza się również tak, że swoje czynności wykonują na terenie innych powiatów naszego garnizonu oraz na terenach innych województw. Tak było i 4 marca, kiedy to na terenie sąsiedniego województwa stróże prawa zatrzymali 30-latka, który poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ostrowczanin ma do odbycia w więziennej celi karę czterech i pół roku za spowodowanie śmiertelnego wypadku.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this