Znajdź nas na

FAKTY

Poszukiwany zgłosił się na komendę z… kotem!

O tym, że służba w policji potrafi zaskoczyć przekonali się skarżyscy mundurowi. Do ich siedziby zgłosił się 36-latek z kotem i oświadczył, że jest poszukiwany. Jak się okazało mężczyzna nie kłamał. Pruszkowski sąd poszukiwał go listem gończym. Funkcjonariuszom tłumaczył, że kota, a dokładniej kotkę, znalazł kilka tygodni temu i się nią zaopiekował.

fot. Świętokrzyska Policja

Codzienna służba często stawia przed mundurowymi niecodzienne zadania. Sporo wiedzą o tym skarżyscy stróże prawa, którzy nie raz mierzyli się z takimi wyzwaniami. 22 czerwca, po godzinie 14.00 do Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej przyszedł mężczyzna trzymający w ręce transporter z kotem. Podszedł do okienka służby dyżurnej i oznajmił, że jest poszukiwany. Policjanci zgodnie z procedurami zablokowali drzwi wejściowe do budynku i sprawdzili nietypowego petenta. Był nim 36-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego. Po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna mówi prawdę. Figurował jako osoba poszukiwana listem gończym przez pruszkowski sąd. Nie stawił się w wyznaczonym terminie w zakładzie karnym, gdzie musi odbyć karę trzech miesięcy pozbawienia wolności za niezapłacone alimenty. Funkcjonariuszom tłumaczył, że kota znalazł kilka tygodni temu i się nim zaopiekował. Przed pójściem do więzienia miał rzekomo oddać go kobiecie, która za pośrednictwem internetu, zgodziła się przygarnąć zwierzę. Niestety, kiedy 36-latek przyjechał z kotem na spotkanie, oczekiwana pani nie przyszła.

Źródło: Świętokrzyska Policja

36-latek zgodnie z dyspozycją sądu trafił za kratki, a dyżurny jednostki wraz ze swoim zastępcą nakarmili i napoili pozostawionego czworonoga. Jednocześnie zaczęli szukać lokum dla futrzaka. Ostatecznie kotem, a dokładniej kotką zaopiekowali się pracownicy suchedniowskiego schroniska dla zwierząt. Zwierzę  zostanie przebadane, przejdzie kwarantannę i będzie czekać na nowego właściciela.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this