Znajdź nas na

FAKTY

Przedsiębiorcy ze strefy przemysłowej w Kunowie zyskają nową drogę!

Dzięki środkom z rezerwy budżetu państwa przedsiębiorcy, działający w strefie przemysłowej w Kunowie, zyskają nową drogę. Jak przyznaje Lech Łodej, burmistrz Kunowa, czekali na nią od lat, jednak dotychczas nie było takiego programu, który pozwoliłby na sfinansowanie tej inwestycji. W strefie swoje zatrudnienie znajduje ok. 1000 osób nie tylko z gminy Kunów, ale i okolicznych miejscowości.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie oraz Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Dzisiaj jest wyjątkowy dzień dla Kunowa, ponieważ udało się nam po wielu latach, dzięki panu posłowi Andrzejowi Kryjowi pozyskać 2 500 000 zł z rezerwy budżetu państwa. Mam świadomość, że ta droga powinna być wykonana dużo wcześniej, ale cieszymy się z tego, że ostatecznie będzie można jeździć nią jeszcze w tym roku – mówił Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Remontu doczeka się 670-metrowy odcinek drogi w strefie przemysłowej w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dodał, że wykonany zostanie 670-metrowy odcinek od ulicy Kolejowej pod Agroplastmet, aż do drogi przy Perfectdoor. Gmina ogłosiła już przetarg na jego realizację. Kilka lat temu gmina wykonała 400-metrowy odcinek drogi w strefie przemysłowej. Koszt jego realizacji wyniósł 1 200 000 zł.  

Symboliczny czek Lechowi Łodejowi przekazał Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP.

– Ta droga, to było takie pragnienie, które wielokrotnie pan burmistrz wyrażał, a które nie mogło zostać zrealizowane ponieważ tego typu drogi, które znajdują się w strefach przemysłowych, nie mieszczą się w tych programach, które do tej pory były kierowane do samorządów. Wspólnie  z panem burmistrzem staraliśmy się szukać źródła finansowania i ostatecznie je znaleźliśmy. Tym źródeł są środki z rezerwy budżetu państwa – mówił Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie oraz poseł Andrzej Kryj
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Podziękował premierowi Mateuszowi Morawieckiemu, z którym rozmawiał o dotychczasowym rozwoju gminy Kunów, a także zabiegach burmistrza i radnych, aby wciąż poprawiać komfort życia mieszkańców. 

Z nowej drogi cieszą się przedsiębiorcy, których firmy znajdują się na terenie kunowskiej strefy przemysłowej.

– Cała infrastruktura, jaką mamy w strefie przemysłowej, to są lata 60-te i 70-te. Modernizacja tej drogi  wiąże z poprawą warunków. Często po opadach mamy tu takie małe powodzie, a teraz będzie już tak jak powinno to wyglądać od początku. Wiem, że nie udało się tego wcześniej wykonać – mówi Tomasz Miśkiewicz, prezes TBM Spółka z o. o. Dziękował w imieniu przedsiębiorców za działania podjęte przez burmistrza i posła, które przedsiębiorcom dają przestrzeń i szansę na rozwijanie swoich działalności.

Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie oraz Andrzej Kryj, Poseł na Sejm RP fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Na pewno ta inwestycja nam się przyda. Nasi odbiorcy, którzy często do nas przyjeżdżają bardzo często z zagranicy, będą mogli w cywilizowany sposób dojechać pod bramę firmy – podsumowuje Mirosław Rutkowski, współwłaściciel firmy. 

Aktualnie w strefie pracuje ok. 1000 osób. 

Tomasz Miśkiewicz, prezes TBM Spółka z o. o.
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this