Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Powiat przyznał się do błędu!

Andrzej Jabłoński, wicestarosta Powiatu Ostrowieckiego przyznał podczas dzisiejszej, nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Ostrowieckiego, że popełniono błąd przy podejmowaniu uchwały, dotyczącej zmiany statutu, jaka miała miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Podkreślił, że „zamieszanie” nie było spowodowane ani ukrytymi, ani złymi intencjami

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Zwołanie nadzwyczajnej sesji podyktowane zostało rozstrzygnięciem nadzorczym Wojewody Świętokrzyskiego w sprawie podjęcia uchwały dotyczącej zmiany statutu, jaka miała miejsce w listopadzie 2018 r na sesji rady powiatu, a także koniecznością wyboru piątego członka Zarządu Powiatu Ostrowieckiego.

– Jeszcze raz chcę wszystkich, którzy czują się dotknięci, za to potknięcie przeprosić, a jednocześnie dać gwarancję, że jeżeli wkrada się błąd usuwamy go w trybie natychmiastowym – mówił wicestarosta.

Wątpliwości co do działania aktualnego zarządu powiatu ma m.in. Zbigniew Duda, radny powiatowy z PIS.

– Mamy nową jakość w powiecie, oczywiście w cudzysłowie. Za cokolwiek nie weźmie się nowy zarząd i większość rządząca w radzie powiatu, to robi to źle. Jest to naprawdę bardzo lekkie podejście do rządzenia powiatem – mówił podczas rozmowy z naszym portalem Zbigniew Duda.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Niepokoi się o dalszą przyszłość powiatu.

– Taki rodzaj dyktatury, który wprowadzają bardzo im służy, tylko trzeba jeszcze do tego przestrzegać przepisy prawa . Na każdej sesji mamy problem, bo coś jest prawnie źle zrobione – podsumowuje Zbigniew Duda.

Wiele wątpliwości wśród radnych PIS wzbudził także czas dostarczenia informacji o terminie nadzwyczajnej sesji.

– Sesje nadzwyczajne rządzą się swoimi prawami. Przed zwykłą sesją jest to siedem dni, przed sesją nadzwyczajną w możliwie, jak najszybszym okresie, W tym przypadku 11 stycznia informacja pojawiła się na stronie Powiatu Ostrowieckiego, gdzie mógł się z nią zapoznać każdy mieszkaniec, a radni informację otrzymali dopiero 13 stycznia w niedzielę. Wygląda to na celowe działanie – kwituje radny z PIS.

Jak podkreślił Andrzej Jabłoński zarząd powiatu stara się naprawiać błędy jak najszybciej, jak to możliwe.

– Staramy się, aby organ powiatu, jakim jest zarząd, działał zgodnie z obowiązującym prawem – tłumaczył.

Podkreślił także, że idea dotycząca czteroosobowego składu zarządu jest nadal obowiązująca. Zapowiedział, że nowy projekt zmiany statutu pojawi się już wkrótce, znajdziemy tam zapis o czteroosobowym składzie zarządu.

Na nowego członka zarządu wybrano Jerzego Mroza. Funkcja członka zarządu jest funkcja społeczną.

Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Bardzo się ciesze, że zostałem wybrany i za obdarzone zaufanie. Mam nadzieję, że sprostam dodatkowym obowiązkom. Traktuje to jako okres przejściowy do czasu, gdy statut będzie mógł być zmieniony – podsumował Jerzy Mróz.

Podczas sesji do radnych powiatowych dotarła smutna wiadomość o śmierci prezydenta Gdańska. Minutą ciszy oddali mu hołd.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this