Znajdź nas na

FAKTY

Powiat skontroluje podległe mu DPS-y!

Zgodnie z Zarządzeniami Starosty Ostrowieckiego najpierw w siedzibie DPS-u na Osiedlu Słonecznym, a miesiąc później także w DPS-ie przy ulicy Grabowieckiej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbędzie się kontrola ich działalności. Co ciekawe kontrola zostanie przeprowadzona za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy w Rodzinie. Kontrolą objęte zostanie przestrzeganie przez DPS standardów prowadzenia działalności określonych przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej.

zdjęcie ilustracyjne. Budynek, w którym mieści się Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św. fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W Biuletynie Informacji Publicznej ostrowieckiego starostwa opublikowane zostały dwa zarządzenia Starosty Powiatu Ostrowieckiego z 11 lipca 2022 roku, w sprawie przeprowadzenia kontroli działalności Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Grabowieckiej 7 w Ostrowcu Św., a także Domu Pomocy Społecznej na Osiedlu Słonecznym 49.

Pierwsza kontrola, zgodnie z  informacją zawartą w zarządzeniu, odbywać się będzie w DPS-ie na Osiedlu Słonecznym od 1 sierpnia do 31 sierpnia 2022 roku, druga – w DPS-ie przy ulicy Grabowieckiej od 1 września do 30 września.  

Kontrola przeprowadzona zostanie za pośrednictwem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowcu Św., a jej przedmiotem będzie prawidłowość wykonywania zadania publicznego powiatu, o którym mowa w art. 19 pkt. 10 Ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej. Kontrola objęte zostanie przestrzeganie przez DPS standardów prowadzenia działalności określonych przepisami rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej. 

Kontrole przeprowadzone zostaną przez Komisje, których skład powołała starosta Marzena Dębniak, a którzy są pracownikami ostrowieckiego PCPR-u: Joanna Pikus, przewodnicząca, Sławomir Religa, Marta Nowak-Niewiadomska, Agnieszka Łobas.

Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.
Źródło: BIP Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Św.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this