Znajdź nas na

FAKTY

Świętokrzyscy „Terytorialsi” podzielili się krwią! Na apel o brakujących zapasach tego bezcennego leku odpowiedziało aż 61 żołnierzy!

Żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej podzielili się najcenniejszym lekiem, jakim jest krew. W odpowiedzi na apele centrum krwiodawstw, w związku z brakującą krwią, zorganizowali akcję Honorowych Dawców Krwi.

Źródło: 10 ŚBOT

Świętokrzyscy Terytorialsi przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach w minioną sobotę ( 6 sierpnia) zorganizowali zbiórkę krwi. Na apel o brakujących zapasach tego bezcennego leku odpowiedziało ażz 61 żołnierzy 10 ŚBOT, oddając 27,45 lita krwi. To już kolejna zbiórka żołnierzy w trakcie wakacji. Poprzednia odbyła się 16 lipca w Sandomierzu, gdzie 24 żołnierzy oddało 10,8 litra krwi. Kolejna planowana jest na wrzesień, tym razem w Ostrowcu Świętokrzyskim.

– Żołnierze solidaryzują się z osobami, które potrzebują krwi. Dlatego chętnie włączamy się w takie akcje. Jesteśmy zawsze tam, gdzie pomoc i nasze wsparcie jest potrzebne. Dziś do magazynów RCKiK dolaliśmy kolejne kropelki do prawie 700 litrów krwi, które do tej pory oddali żołnierze 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej – podkreśla płk Piotr Hałys, dowódca 10 ŚBOT.

Źródło: 10 ŚBOT

Świętokrzyscy Terytorialsi chętnie oddają honorowo krew, włączając się w ogólnopolskie akcje, zbiórki dedykowane i indywidualnie takie jak „SpoKREWnieni Służbą” czy „ Krwioobieg Terytosialsa”. Do tej pory podczas 1568 donacji oddali łącznie prawie 700 litrów krwi.

– My dziś „przelewamy krew” dla ludzi, oddając ją w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Krew to rodzaj daru, który jest niepodrabialny i nie da się go sztucznie wytworzyć. Okres wakacyjny jest szczególnie ważny, ponieważ w tym czasie zawsze brakuje tego leku. Dlatego wszyscy zebraliśmy się tu, aby pomóc i oddać cząstkę siebie potrzebującym – podsumowuje st. szer. Wojciech Niebelski, honorowy dawca uczestnik zbiórki.

Źródło: 10 ŚBOT

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this