Znajdź nas na

FAKTY POLSKA

Pożar w DPS w Cieszynie; jedna osoba zginęła, cztery trafiły do szpitala!

Jedna osoba zginęła w pożarze, który wybuchł we wtorek rano w Domu Pomocy Społecznej w Cieszynie, spłonął tam jeden z pokoi, w którym znaleziono zwłoki 47-letniego mężczyzny. Z budynku na czas akcji gaśniczej ewakuowano ponad 70 osób, cztery z nich przewieziono do szpitala.

Hurko (powiat przemyski), 14.12.2021. Samochód straży pożarnej w Hurku k. Przemyśla, 14 bm. podczas akcji wydobycia fragmentu austriackiego mostu pontonowego z rzeki San. Jest to prawdopodobnie jedyny zachowany taki element z czasów pierwszej wojny światowej z okresu walk o Twierdzę Przemyśl. Organizatorami akcji byli Związek Gmin Fortecznych Twierdzy Przemyśl, Stowarzyszenie Dwóch Wojen oraz Przemyskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej. Pomagali strażacy. (dd/dw) PAP/Darek Delmanowicz

Mł. bryg. Michał Pokrzywa z cieszyńskiej komendy PSP powiedział PAP, że informację o pożarze w DPS przy pl. Londzina służby otrzymały po godz. 5. Kiedy na miejsce przyjechały pierwsze zastępy strażaków okazało się, że pożarem objęte jest jedno z mieszkań domu.

„Niestety po naszych czynnościach gaśniczych okazało się, że wewnątrz tego pomieszczenia znajduje się mężczyzna w wieku 47-lat, który wyniku tego pożaru poniósł śmierć” – opisywał strażak.

Na czas akcji ewakuowano dwa z trzech oddziałów DPS, w sumie ponad 70 osób. Cztery z ewakuowanych osób zostały zabrane do szpitala – dwóch pensjonariuszy, pracownik, który starał się pomóc 47-lakowi oraz ksiądz. Osoby te miały objawy podtrucia gazami pożarowymi, pracownik DPS doznał także lekkich oparzeń. W szczytowym momencie akcji na miejscu było 10 zastępów strażaków.

„Pożarem zostało objęte tylko jedno pomieszczenie i część korytarza, nie przedostał się on do sąsiednich pokoi. Ewakuowane osoby już wróciły do budynku, który został przewietrzony. Nie ma już obawy zatrucia się gazami pożarowymi. Na miejscu działa policja z prokuratorem” – powiedział mł. bryg. Pokrzywa.(PAP)

kon/ mark/

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this