Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY POLSKA

RMN odwołała Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP; nowym prezesem Mateusz Matyszkowicz!

Rada Mediów Narodowych odwołała w poniedziałek Jacka Kurskiego ze stanowiska prezesa TVP. W jego miejsce powołała Mateusza Matyszkowicza. Przestałem być prezesem TVP w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną; przede mną kolejne wyzwania – podkreślił Kurski.

Warszawa, 03.11.2021. Prezes zarządu TVP Jacek Kurski podczas briefingu prasowego zarządu TVP nt. I Międzynarodowego Festiwalu "Heart of Europe", 3 bm. w siedzibie TVP w Warszawie. (kf) PAP/Wojciech Olkuśnik

Informacje o zmianie na stanowisku szefa TVP potwierdził przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. „Jestem pewien, że prezes Mateusz Matyszkowicz wzmocni ofertę merytoryczną TVP” – przekazał PAP.

Kurski do swojego odwołania odniósł się na Twitterze. „Potwierdzam, że w wyniku decyzji mojego środowiska politycznego, w porozumieniu ze mną przestałem być Prezesem TVP. Wiem, że przede mną kolejne wyzwania. Telewizja, której oddałem 7 ostatnich lat, jest dziś u szczytu potęgi, wspaniała jak nigdy. Z serca dziękuję Widzom i ludziom TVP” – napisał.

Rzecznik PiS Radosław Fogiel stwierdził z kolei, że „zmiana na stanowisku prezesa TVP nie oznacza oczywiście negatywnej oceny dotychczasowej pracy”. „Już niedługo przed Jackiem Kurskim nowe zadania” – napisał na Twitterze.

Jacek Kurski objął po raz pierwszy stanowisko szefa TVP w styczniu 2016 r. 2 sierpnia tego samego roku został odwołany przez Radę Mediów Narodowych, która jednak po kilku godzinach wycofała się z tej decyzji.

Ponownie wybrany został na szefa Telewizji Polskiej 12 października 2016 r. Był na jej czele do marca 2020 r., gdy znów został odwołany przez RMN. Został wówczas doradcą zarządu TVP. W maju 2020 r. wszedł ponownie w skład zarządu telewizji, a w 24 lipca 2020 r. został pełniącym obowiązki prezesa. 7 sierpnia RMN ponownie wybrała go szefem TVP.

Matyszkowicz jest członkiem zarządu TVP od kwietnia 2019 roku. Jak czytamy na stronie telewizji, w TVP pracuje od lutego 2016 roku. Pełnił funkcję dyrektora TVP Kultura, dyrektora TVP1 oraz zastępcy dyrektora Biura Programowego ds. repertuaru.(PAP)

agzi/ par/

1 Comment

1 Comment

  1. Heniek

    9 września, 2022 at 19:35

    To co,nie bedzie juz maestro Zenka w TVP?

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this