Znajdź nas na

FAKTY

Prace przy budowie windy w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie na finiszu!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie do końca listopada zamontowana zostanie winda. To udogodnienie, na które od lat czekały osoby starsze i niepełnosprawne, ale także rodziny z małymi dziećmi. – Najbardziej skomplikowane prace za nami. Cała ta główna konstrukcja szybu windowego jest już gotowa, zadaszona i połączona z budynkiem głównym. Przed wykonawcą malowanie pomieszczeń i położenie płytek na parterze – mówi Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie.

Winda w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie będzie ułatwieniem zwłaszcza dla starszych i niepełnosprawnych mieszkańców fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Winda to udogodnienie, jej montaż niezbędny był w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie. Osobom niepełnosprawnym i starszym trudno było pokonać trzy piętra korzystając ze schodów. Utrudnienia pojawiały się także w przypadku rodzin z małymi dziećmi.. 

– Już na początku mojego urzędowania, gdy zostałem burmistrzem miasta i gminy w Kunowie, widziałem osoby starsze, które miały problemy z poruszaniem się po schodach, jak również mamy z dziećmi w wózkach, którym ciężko było dostać się np.  do urzędników na trzecim piętrze  – wspomina burmistrz Lech Łodej.

Dodaje, że gmina Kunów stara się systematycznie likwidować bariery architektoniczne, a także ułatwiać życie osobom z niepełnosprawnościami, problemami w poruszaniu się, czy osobom starszym. 

Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie i Lech Łodej, burmistrz miasta i gminy w Kunowie
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Wychodząc naprzeciw naszym mieszkańcom rozpoczęliśmy budowę windy, połączoną z przebudową parteru. Znajdzie się tam także łazienka przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych – mówi burmistrz. 

Koszt inwestycji to ok. 500 000 zł.  150 000 zł pochodzi z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), pozostałe środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To jedna z pięciu inwestycji realizowanych aktualnie  na terenie gminy Kunów,  do której gmina nie dołożyła praktycznie złotówki. Już wkrótce rozpocznie się remont drogi w Chocimowie,  zakończona została przebudowa drogi  w Nietulisku Dużym, wykonano oświetlenie w Chocimowie, trwa także przebudowa ulicy Szkolnej w Janiku. 

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Prace przy budowie windy są bardzo zaawansowane.  Możemy powiedzieć, że winda  już  do nas  „przyjechała”. Za chwilę będziemy mogli  ją montować. Szyb windy jest gotowy, aktualnie pracownicy ocieplają go z zewnątrz. W łazience położone zostały: instalacja wodno-kanalizacyjna, a także  ogrzewanie podłogowe. Pozostanie już tylko szpachlowanie i malowanie ścian, a także ułożenie  płytek na parterze – mówi Małgorzata Mazur, kierownik Referatu Infrastruktury i Gospodarki Przestrzennej w Urzędzie Miasta i Gminy w Kunowie.

Dodaje, że przed nimi odbiór w Urzędzie Dozoru Technicznego i pozwolenia na użytkowanie, jakie musi wydać nadzór budowlany.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– Przed nami termomodernizacja budynku z wymianą pieca na gazowy, którą chcemy wykonać ze środków, o jakie staramy się w ramach  drugiego naboru do  „Polskiego Ładu”.. Teraz jest na to szansa. Jeśli uda się nam te środki pozyskać w planach mamy oświetlenie ledowe wewnątrz budynku, fotowoltaikę na dachu. Budynek będzie ekologiczny, oszczędnościowy i na pewno na lepsze  zmieni się jego estetyka – podsumowuje Lech Łodej. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this