Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Uwaga na oszustów! Podają się za policjantów!

Mieszkańcy powiatu ostrowieckiego powinni zachować czujność. Jak poinformowała nas dziś Ewelina Wrzesień, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, oszuści znów „atakują”. Tym razem podają się za policjantów. Pamiętajmy! Nie każdy kto do nas dzwoni lub puka do drzwi ma uczciwe zamiary! Nadmierne zaufanie kończy się często utratą oszczędności życia.

Uwaga na oszustów w powiecie ostrowieckim. Źródło: Ievgen Chabanov/Adobe Stock

Każdego dnia policja otrzymuje zgłoszenia o przypadkach kradzieży i skutecznych próbach wyłudzeń środków finansowych oraz danych osobowych. Najczęściej celem ataku padają osoby starsze i samotne. Niestety za swoją ufność i zaufanie seniorzy płacą utratą całego dorobku życia.  Tylko dziś na terenie województwa świętokrzyskiego miało miejsce kilka takich przypadków.

Pamiętajmy, policja nigdy nie naraża obywateli na utratę mienia i nie wykorzystuje osób prywatnych do swoich działań. Funkcjonariusze policji przez telefon nie proszą o przekazywanie pieniędzy lub przesłanie ich na konta bankowe w ramach pomocy policji. 

Przez telefon każdy może być wnuczkiem, policjantem, urzędnikiem, synem znajomego…

Policjanci apelują: zachowaj ostrożność, gdy odbierasz telefon od osoby podającej się za krewnego lub znajomego będącego w potrzebie finansowej. Nigdy nie wpuszczaj do domu osób, których nie znasz i nie przekazuj im pieniędzy! Policja nigdy nie prosi o przekazanie oszczędności, ani nigdy nie informuje o prowadzanych tajnych akcjach przez telefon.

W razie jakichkolwiek podejrzeń lub wątpliwości warto powiadomić policję pod numerem  alarmowym  112.    

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this