Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Prawie 7 mln zł na kolejne projekty społeczne – w edukacji i zdrowiu! Wsparcie otrzyma ponad 600 osób z Kielc i powiatu opatowskiego!

Podnoszenie jakości kształcenia zawodowego w kieleckich i opatowskich szkołach oraz utworzenie dziennego domu opieki medycznej w Opatowie przewidują projekty dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego 2014-2020. Władze Gminy Kielce, Powiatu Opatowskiego oraz Szpitala św. Leona sp. z o. o. podpisały umowy w tej sprawie z marszałkiem województwa świętokrzyskiego Andrzejem Bętkowskim oraz wicemarszałek Renatą Janik.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Łączna wartość wszystkich czterech projektów to 7 mln 250 tys. zł, przy unijnym dofinansowaniu ponad 6,7 mln zł.

– Dzięki realizacji tych projektów różnego rodzaju wsparcie otrzyma ponad 600 osób z Kielc i powiatu opatowskiego – mówił Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Projekty edukacyjne przewidują m. in. organizację szkoleń dla nauczycieli, zajęć dodatkowych dla uczniów, płatnych staży u pracodawców (po około 2 tys. zł na ucznia), ale także wyposażenie szkół w nowoczesny sprzęt i pomoce naukowe, modernizację pracowni szkolnych, kursy języków obcych i programowania.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

W Kielcach projekty będą realizowane w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego Technikum nr 3 im. D. Siedzikówny „Inki” oraz w Technikum nr 4 i Technikum nr 7. W powiecie opatowskim również trzy szkoły kształcenia zawodowego będą objęte projektem.

– Te projekty są bardzo ważne, ponieważ w branży IT i gastronomicznej brakuje osób wykwalifikowanych. Cieszymy się, że to poddziałanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego” – cieszy się dużym zainteresowaniem beneficjentów – podkreślała Renata Janik, wicemarszałek.

– Projekty stworzyliśmy w oparciu o diagnozę przeprowadzoną wcześniej u pracodawców w branży IT i na tej podstawie określiliśmy zakres zmian, które powinny być wdrożone w technikum informatycznym i elektrycznym. Dzięki temu absolwenci tych szkół, wchodząc na rynek pracy, będą gotowi do jej podjęcia – mówił Marcin Różycki, zastępca prezydenta Kielc.

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

Szpital św. Leona sp. z o.o. na realizację projektu „Dzienny Dom Opieki Medycznej w Opatowie” otrzyma ponad 1 mln 800 tys. zł, przy całkowitej wartości projektu blisko 2 mln zł (poddziałanie „Rozwój wysokiej jakości usług zdrowotnych”). Dzięki temu w Opatowie powstanie 20 miejsc opieki, z których skorzysta łącznie co najmniej sto osób. Zamiast długotrwałego pobytu w szpitalu osoby te będą mogły otrzymać doraźną pomoc, m. in. w zakresie rehabilitacji, wsparcia psychologa czy konsultacji z lekarzami.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this