Znajdź nas na

FAKTY

Proboszcz i wikariusz z denkowskiej parafii zakażeni koronawirusem!

Dwóch kapłanów z Parafia Rzymskokatolicka p.w. św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Denkowie – zakażonych koronawirusem. Jak w oficjalnym komunikacie, zamieszczonym na stronie parafii uspokaja proboszcz Adam Gucwa, od momentu wystąpienia pierwszych niepokojących objawów zarówno on, jak i wikariusz poddali się samoizolacji.

Kościół w Denkowie fot. Marzena Gołębiowska/naOSTRO.info

Ksiądz Adam Gucwa, proboszcz denkowskiej parafii na izolację udał się 21 października, wikariusz, ksiądz Sławomir Kuśmierz 24 października. Księża od początku przebywania w izolacji nie sprawowali Mszy św. w kościele parafialnym. 

30 października  proboszcz Adam Gucwa otrzymał pozytywny wynik testu na Covid-19. Natomiast ks. Sławomir Kuśmierz dzień później, 31 października.  

– Obecnie Msze św. w kościele sprawuje jeden kapłan, który od początku  przebywania w izolacji powyższych kapłanów nie kontaktował się z nimi. Po przeprowadzonym wywiadzie z sanepidem ten ksiądz może odprawiać Msze św. Pragnę poinformować, że w kościele będzie sprawował ks. Ryszard SCJ Msze św. w jednej zamówionej intencji. Pozostałe intencje będą odprawiane w kaplicy zakonnej (na plebanii) – wyjaśnia w komunikacie proboszcz Adam Gucwa. 

Stan zdrowia kapłanów jest zadowalający, pozostają w dalszej kwarantannie.

– Już teraz dziękujemy za życzliwe podejście i wyrozumiałość wobec zaistniałej sytuacji. Wszystkich parafian polecam wstawiennictwu Matki Najświętszej i patrona parafii św. Stanisława BM oraz prosimy o modlitwę – wyjaśnia proboszcz.

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this