Znajdź nas na

FAKTY

Proekologicznie w Małachowie! Umowa podpisana!

Kompleksową modernizację energetyczną przejdą dwa budynki Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie. Na ten cel powiat ostrowiecki pozyskał ponad 1, 3 miliona złotych unijnego dofinansowania. Umowę w tej sprawie podpisali dziś (17 maja) Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego, Renata Janik, wicemarszałek, Marzena Dębniak, starosta powiatu ostrowieckiego Marzena Dębniak, Andrzej Jabłoński, wicestarosta i Julita Szewczyk, skarbnik powiatu ostrowieckiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego

– To kolejny projekt, który wpisuje się w działania proekologiczne, służące poprawie stanu powietrza. To istotne, szczególnie w kontekście stawianego przez samorząd województwa celu, jakim jest przyjazny dla środowiska i czysty region – mówił Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego.

Projekt, który realizować będzie powiat ostrowiecki, zakłada głęboką, kompleksową modernizację energetyczną dwóch budynków placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Małachowie. W jego ramach przewidziano wymianę instalacji centralnego ogrzewania, wymianę i izolację pokrycia dachowego, docieplenie ścian w gruncie z wykonaniem izolacji pionowej przeciwwilgociowej, docieplenie ścian i stropu wraz z dociepleniem skosów dachowych, wymianę zewnętrznej stolarki okiennej i drzwiowej oraz oświetlenia na energooszczędne.

Andrzej Bętkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego o inwestycji w Małachowie

– Realizowane działania przyniosą pozytywne skutki w zakresie minimalizowania negatywnego oddziaływania na stan środowiska, powodując zmniejszenie ilość emisji dwutlenku węgla, wynikające z ograniczenia zapotrzebowania na energię elektryczną i cieplną. Poza niekwestionowanymi korzyściami ekonomicznymi, efektywność energetyczna jest najskuteczniejszym działaniem w walce ze smogiem i dążeniem do podniesienia jakości powietrza – podkreśliła wicemarszałek Renata Janik.

Renata Janik, Wicemarszałek Województwa Świętokrzyskiego o termomodernizacji obiektu w Małachowie

Projekt Termomodernizacja Budynków Powiatu Ostrowieckiego zlokalizowanych w miejscowości Małachów – Kolonia 2 realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 z Działania 3.3 Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym. Jego całkowita wartość  to  2 mln 118 tys. zł, z czego  unijne dofinansowanie zamknęło się w kwocie 1 mln 356 tys. zł. Realizacja projektu potrwa do sierpnia 2022 r

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this