Znajdź nas na

FAKTY

Program „Czyste powietrze” także w gminie Ćmielów! Mieszkańcy nie będą musieli jeździć do Kielc!

Mieszkańcy gminy Ćmielów mogą już bez wyjazdu do Kielc, korzystać z wszystkich bonifikat, jakie daje Program „Czyste Powietrze”. – Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszej gminy, aby nie musieli dojeżdżać do Kielc, a wszystkie niezbędne formalności załatwili na miejscu – tłumaczy Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa. Dzięki środkom otrzymanym w ramach programu, właściciele i współwłaściciele domów jednorodzinnych mogą wymienić stare piece na nowe, ekologiczne, a także m.in. wykonać termomodernizację budynku.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

– To ważny aspekt dla nas wszystkich. Polska to nasz wspólny dom, a poprawa jakości powietrza, to nasz wspólny cel, dlatego musimy też wspólnie o to zadbać – tak o Programie „Czyste Powietrze” mówi Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa.  

Program dedykowany jest  właścicielom lub  współwłaścicielom jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą.

– Wnioskodawcą może być każda osoba fizyczna, będąca właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego.  Uprawnieni do podstawowego poziomu dofinansowania są wnioskodawcy o dochodzie rocznym nie przekraczającym 100 000. Do podwyższonego dofinansowania uprawnione są osoby, których miesięczny dochód na jednego członka rodziny w przypadku gospodarstw wieloosobowym  nie przekracza 1400 zł i  1960 zł w gospodarstwie jednoosobowym – podkreśla burmistrz Ćmielowa.  

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa
fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Wsparcie obejmuje wymianę starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy, oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku.

Dotacja może wynosić do 30 000 zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 000 zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania

– Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, aby nie musieli dojeżdżać do Kielc, a wszystkie niezbędne formalności załatwili na miejscu. Mieszkańcy nie będą musieli także samodzielnie wypełniać wniosku. Temu będzie służyła pomoc pracownika na specjalnie utworzonym  stanowisku. Nie każdy potrafi samodzielnie wypełnić taki wniosek w formie elektronicznej, zwłaszcza mają z tym problem osoby starsze – wyjaśnia burmistrz. 

Utworzone stanowisko nie wymaga wkładu finansowego  gminy. 

– Osobą, która zajmuje się obsługą interesantów w gminie  Ćmielów jest Agnieszka Kaca-Chmielińska.  Pod numerem telefonu 15 861 2018 wew. 25 udzieli wszelkich informacji wszystkim zainteresowanym osobom,  ponieważ każda z sytuacji jest bardzo indywidualna. Mamy już pierwsze telefony, czysto informacyjne. Mieszkańcy pytają czy mogą skorzystać z programu, jak to zrobić, czy ważny jest tytuł ubezpieczenia. Nie ma to żadnego znaczenia. Tytuł ubezpieczenia nie stanowi bowiem żadnej przesłanki do uzyskania dofinansowania. Jedynym problemem może być nieuregulowany stan prawny budynku mieszkalnego. program będzie funkcjonował do 2029 roku warto więc rozpocząć procedurę, która pozwoli na uregulowanie stanu prawnego nieruchomości  – podsumowuje Joanna Suska. 

1 Comment

1 Comment

  1. Monika

    14 marca, 2021 at 18:39

    Ja nie wychodziłam z domu , wniosek złożyłam online . https://czystepowietrze.eu/program-czyste-powietrze/wypelniamy-wniosek/?gclid=CjwKCAiAyeTxBRBvEiwAuM8dnTpZOXlXoos1KZT0PFb-m0792YWh1RjevLBKWj-ffBMuO6NVQiEI9hoCtTkQAvD_BwE

    A teraz cieszę się z posiadania kotła eei pellets z certyfikatem ecodesing

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this