Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju zbada sprawę nieprawidłowości w ćmielowskim zakładzie wodociągów i gospodarki komunalnej!

Jak poinformował nas Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, sprawą ewentualnych nieprawidłowości do jakich mogło dojść w Samorządowym Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie w latach 2019-2020 , zajmie się Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W marcu 2021 roku w Samorządowym Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej  w Ćmielowie  na wniosek Joanny Suski, burmistrza Ćmielowa, przeprowadzona została kontrola, która obejmowała całokształt działalności, funkcjonowania i gospodarowania zarówno finansami, jak i mieniem gminnym w latach 2019-2020. W protokole pokontrolnym wykazano szereg nieprawidłowości  m.in w zbywaniu mienia gminnego. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa na mocy artykułu 304 Kodeksu Karnego, zawiadomiłem stosowne organy, czyli Prokuraturę Rejonową w Opatowie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Zawiadomienie wpłynęło na początku kwietnia. 

– Prokurator Rejonowy w Opatowie skierował tę sprawę do Prokuratury Okręgowej w Kielcach celem wyznaczenia innej jednostki do prowadzenia tego postępowania. Wniosek został rozpoznany. Zapadła decyzja, żeby sprawę przekazać innej jednostce. Sprawa nie dotarła jeszcze fizycznie do prokuratury Rejonowej w Busku-Zdroju, która została wyznaczona do prowadzenia tego postępowania. Najprawdopodobniej stanie się to jutro (czwartek, 29 kwietnia) – wyjaśnia Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.  Zazna, że jest to postępowanie sprawdzające. 

Sprawę zbada buska, a nie opatowska  prokuratura ponieważ jak wyjaśnia rzecznik prokuratury Okręgowej w Kielcach  żeby w odbiorze społecznym nie budziło wątpliwości prowadzenie konkretnego postępowania przez prokuraturę mająca siedzibę w tej samej miejscowości, w której działa instytucja zawiadamiająca i której zawiadomienie dotyczy    

Przypomnijmy, że do 9 maja 2019 pełniącą obowiązki dyrektora ZWiGK w Ćmielowie była Alicja Pierzchała, od 10 maja 2019 roku do 10 sierpnia 2020 – Wojciech Stachurski, natomiast po 10 sierpnia 2020 roku, pełniąca obowiązki dyrektora jest ponownie Alicja Pierzchała. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Reklama

Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this