Znajdź nas na

FAKTY

Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju zbada sprawę nieprawidłowości w ćmielowskim zakładzie wodociągów i gospodarki komunalnej!

Jak poinformował nas Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach, sprawą ewentualnych nieprawidłowości do jakich mogło dojść w Samorządowym Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej w Ćmielowie w latach 2019-2020 , zajmie się Prokuratura Rejonowa w Busku-Zdroju.

fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

W marcu 2021 roku w Samorządowym Zakładzie Wodociągów i Gospodarki Komunalnej  w Ćmielowie  na wniosek Joanny Suski, burmistrza Ćmielowa, przeprowadzona została kontrola, która obejmowała całokształt działalności, funkcjonowania i gospodarowania zarówno finansami, jak i mieniem gminnym w latach 2019-2020. W protokole pokontrolnym wykazano szereg nieprawidłowości  m.in w zbywaniu mienia gminnego. 

Joanna Suska, burmistrz Ćmielowa na mocy artykułu 304 Kodeksu Karnego, zawiadomiłem stosowne organy, czyli Prokuraturę Rejonową w Opatowie o możliwości popełnienia przestępstwa.

Zawiadomienie wpłynęło na początku kwietnia. 

– Prokurator Rejonowy w Opatowie skierował tę sprawę do Prokuratury Okręgowej w Kielcach celem wyznaczenia innej jednostki do prowadzenia tego postępowania. Wniosek został rozpoznany. Zapadła decyzja, żeby sprawę przekazać innej jednostce. Sprawa nie dotarła jeszcze fizycznie do prokuratury Rejonowej w Busku-Zdroju, która została wyznaczona do prowadzenia tego postępowania. Najprawdopodobniej stanie się to jutro (czwartek, 29 kwietnia) – wyjaśnia Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.  Zazna, że jest to postępowanie sprawdzające. 

Sprawę zbada buska, a nie opatowska  prokuratura ponieważ jak wyjaśnia rzecznik prokuratury Okręgowej w Kielcach  żeby w odbiorze społecznym nie budziło wątpliwości prowadzenie konkretnego postępowania przez prokuraturę mająca siedzibę w tej samej miejscowości, w której działa instytucja zawiadamiająca i której zawiadomienie dotyczy    

Przypomnijmy, że do 9 maja 2019 pełniącą obowiązki dyrektora ZWiGK w Ćmielowie była Alicja Pierzchała, od 10 maja 2019 roku do 10 sierpnia 2020 – Wojciech Stachurski, natomiast po 10 sierpnia 2020 roku, pełniąca obowiązki dyrektora jest ponownie Alicja Pierzchała. 

Dołącz do dyskusji

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama

Connect

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this