Znajdź nas na

Subscribe

FAKTY

Prowadził bez uprawnień! Teraz grozi mu do 30 000 zł grzywny!

Nawet 30 000 złotych grzywny może zapłacić 38-letni mieszkaniec województwa małopolskiego, który po terenie powiatu ostrowieckiego podróżował pojazdem marki Seat, nie mając uprawnień do kierowania. Zgodnie z nowymi przepisami sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Zdjęcie ilustracyjne fot. Łukasz Grudniewski/naOSTRO.info

Ostrowieccy mundurowi przypominają, że osoby, które łamią przepisy ruchu drogowego muszą liczyć się z surowszymi niż do tej pory konsekwencjami, bowiem od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. nieznajomość przez kierujących nowych regulacji prawnych nie będzie miała wpływu na sposób ich egzekwowania przez funkcjonariuszy. Obecnie maksymalny mandat za wykroczenie wynosi 5 000 złotych, a w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, sąd może wymierzyć grzywnę w wysokości nawet do 30 000 złotych.

W minioną sobotę (8 stycznia) przed godziną 18.00 w Bodzechowie policjanci z ostrowieckiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Seat. Za kierownicą hiszpańskiego auta siedział 38-letni mieszkaniec województwa małopolskiego. Mężczyzna po terenie naszego powiatu „podróżował” nie posiadając stosownych uprawnień do kierowania. Zgodnie z nową regulacją prawną od 1 stycznia 2022 roku sprawą kierującego bez uprawnień zajmuje się sąd. Oprócz grzywny wynoszącej minimum 1500 złotych, mężczyznę czeka zakaz prowadzenia pojazdów. Grzywna nałożona przez sąd może wynieść nawet do 30 000 złotych, zaś zakaz prowadzenia pojazdów będzie rozpatrywany w przedziale od 6 miesięcy do 3 lat.

1 Comment

1 Comment

  1. c_k

    10 stycznia, 2022 at 22:06

    Brawa dla redakcji!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Reklama
Connect
Zapisz się do newslettera

Jeżeli chcesz otrzymywać cotygodniowe podsumowanie wiadomość. Zapisz się do newslettera.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this